U 15. kolu Premijer lige BiH za žene ŽKK "Leotar 03" je pobijedio ŽKK "Rudar sport" iz Ugljevika rezultatom 79:46 (17:11, 23:11, 13:10, 26:14).

zkk leotar 03 radnik sport.JPG

Ovo je osma pobjeda "Malenih" u najkvalitetnoj košarkaškoj ligi BiH za žene.

Domaća ekipa je povela 4:0, ali u četvrtoj minuti je bilo 4:4. Nakon toga, Trebinjke polako povećavaju prednost koja je na kraju prve četvrtine iznosila plus šest - 17:11. Tokom druge četvrtine od rezultata 20:18, koji je bio u 12. minutu, do odlaska na odmor igračice trenera Milorada Nadaždina prave 20:4 tako da se na poluvrijeme odlazi sa rezultatom 40:22.

Treba istaći da su Marija Kešeljević i Sara Milanović za 17. minuta, koliko su igrale u prvom poluvremenu, imale dvocifreni koš učinak i to Kešeljević 20, a Milanović 12 koševa.

Tokom drugog poluvremena domaće igračice su nastavile sa dobrom igrom. Poslije treće četvrtine rezultat je bio 53:32. U toku posljednje četvrtine prednost je porasla na plus 30 koševa, a na kraju 40. minuta na semaforu je pisalo 79:46.

Kod pobjednika Kešeljević je imala dabl-dabl učinak sa 33 koša i 11 asistencija, dok je jedan skok ovu igračicu dijelio od tripl-dabl učinka.

Milanović je postigla 20, a Milaković 10 koševa, dok je kod gošći najefikasnija bila Tanasilović sa 15 koševa.

Trener Trebinjki Milorad Nadaždin rekao je da se nakon dvije izgubljene utakmice protiv najjače ekipe ŽKK "RMU Banovići" i bez igračica Gudelj i Dostinić, Leotar o3njegova ekipa zasluženo pobijedila.

"Vratili smo tečnom igrom neke igračice poput Milanović i Kešeljević koje su postigle veliki broj koševa, ali tu je i Tomašević koja je pokazala večerašnjom igrom u odbrani da može da igra kvalitetno i u seniorskoj konkurenciji i ona je novi dobitak u rotaciji gračica", rekao je Nadaždin.

U sljedećem kolu Trebinjke gostuju ŽKK "Sloboda" u Novom Gradu.

ŽKK "Leotar 03": Kešeljević 33, Jokanović, Šapurić, Milanović 20, Tomašević, Pažin 2, Milaković 10, Škrivan 7, Papović, S. Radovanović ,Gordić 5, Putica 2. Trener: Milorad Nadaždin.

ŽKK "Rudar sport": Simić 2, Ristić 2, Stošić 10, Kapisoda 4, Vasiljević, J. Radovanović 9, Đurić, Tanasilović 15, Todorović 4, Mihajlović. Trener: Mihajlo Milanović