U 19. kolu Prve muške lige Republike Srpske KK "Leotar" je u Bijeljini pobijedio KK "Budućnost BN" rezultatom 71:83 (17:21, 16:19, 16:25, 22:18).

kk leotar kk prijedor (1).JPG

Trebinjci su zasluženo pobijedili domaćina jer su bili bolji tokom svih 40. minuta.

Leotar je poveo 0:6, da bi u sedmom minutu došlo do izjednačenja 11:11, ali na kraju prve četvrtine bilo je 17:21. Tokom druge četvrtine domaćini su samo u dva navrata kratko vodili i to 25:24 i 28:27, ali momci trenera Dražena Šegrta na odmor su otišli sa prednošću od sedam koševa razlike - 33:40.

Tokom treće četvrtine prednost je rasla tako da je na kraju 30. minuta bilo 49:65 što je bila ujedno i najviša razlika tokom utakmice.

U posljednjoj četvrtini domaćini su uspjeli da smanje zaostatak tako da je na kraju utakmice na semaforu pisalo 71:83.

Kod domaćina Kecman je imao dabl-dabl učinak i to 10 koševa i toliko skokova, a L. Jovanović je postigao 25 koševa, dok su kod gostiju četiri igrača imala dvocifreni koš učinak i to Šakotić 18, Damjanović 14, Stojanović 13 i Milidragović 10.

U sljedećem kolu u Trebinje dolazi KK "Varda HE" iz Višegrada.

KK "Budućnost BN": Kecman 10, Erkić 16, L. Jovanović 25, Vlačić 9, S. Jovanović 5, Vasilić 4, D. Pirgić, F. Stojanović, A. Pirgić, Milovanović, Ješić 2, Džafić. Trener: Dario Čojić.

KK "Leotar": Damjanović 14, Milošević 8, Ninković 6, Tunguz 8, Raičević 6, Šakotić 18, Brnjoš, Marić, Milidragović 10, Popara, M. Stojanović 13. Trener: Dražen Šegrt.