Članovi Kluba vodenih sportova /KVS/ "Leotar" ekipno su zauzeli četvrto mjesto sa 19 osvojenih medalja na Zimskom prvenstvu Republike Srpske koje je proteklog vikenda održano u Banjaluci.

Trebinjci su osvojili dvije zlatne, osam srebrnih i devet bronzanih medalja.

Najuspješnija u redovima ovog kluba bila je Helena Lakić, koja je osvojila devet medalja - zlatne na 50 metara leđno i 50 metara prsno, srebrne na 100 metara leđno, 50 metara delfin, 100 metara mješovito i 200 metara leđno i 50 metara leđno u apsolutnoj kategoriji, te dvije bronzane u štafeti 4x100 metara mješovito.

Teodora Kraljević osvojila je srebrne medalje na 50 metara slobodno, 400 metara slobodno i 800 metara slobodno, te pronzane medalje na 100 i 200 metara slobodno i na u štafeti 4x100 metara mješovito u apsolutnoj kategoriji.

Maja Špirto osvojila je u omladinskoj konkurenciji bronzane medalje na 400 i 800 metara slobodno, te u štafeti 4x100 metara mješovito u apsolutnoj kategoriji.

Kristina Piljević osvojila je bronzane medalje u omladinskoj kategoriji na 100 i 200m metara prsno, kao i bronzu u štafeti 4x100 metara mješovito u apsolutnoj kategoriji.

Jovan Vukoje osvojio je bronzanu medalju u disciplini 400 metara mješovito u pionirskoj kategoriji.

"Sa onim što su naši plivači prikazali na ovogodišnjem zimskom prvenstvu u Banjaluci možemo da budemo prezadovoljni. Pored osvojenih medalja , svi naši plivači su ostvarili veliki individualni naredak u svojim disciplinama", rekao je trener u KVS "Leotar" Veljko Piljević.

Plivače ovog kluba već narednog vikenda očekuje zimsko prvenstvo BiH, koje će biti održano u Banjaluci.