U 14. kolu Premijer lige BiH ŽKK "Leotar 03" poražen je na gostovanju od ekipe "RMU Banovići" rezultatom 100:54 (24:22, 29:9, 25:10, 22:13).

zkk leotar 03 prvenstvo (1).JPG

Malene su uspjele da pariraju lideru samo u prvih deset minuta. Gošće su povele u prvoj četvrtini i vodile sve do deset sekundi do kraja četvrtine kada su trojkom Musić igračice "Banovića" prešle u vođstvo od 24:22.

Treba istaći da su u prvih deset minuta dvije košarkašice imale dvocifren koš učinak i to kod domaćina N. Zubac sa 12, a kod Trebinjki Gudelj 10 koševa.

Tokom druge četvrtine došla je do izražaja fizički jača i iskusnija domaća ekipa i ovu četvrtinu dobila je sa 20 koševa razlike i na poluvrijeme se otišlo sa 53:31.

Tokom treće i četvrte četvrtine razlika je rasla tako da je konačan rezultat na semaforu glasio 100:54.

Trebinjke nemaju za čim da žale jer su izgubile od najbolje ekipe u prvenstvu koja do sada ne zna za poraz.

Najefikasnija igračica u domaćoj ekipi bila je N. Zubac sa 20 koševa, a kod igračica trenera Milorada Nadaždina bolje od ostalih su bile Kešeljević sa 19, te Gudelj i Škrivan sa po 14 koševa.

U narednom kolu u Trebinje dolazi ŽKK "Rudar Sport" iz Ugljevika.

ŽKK "RMU Banovići": Dž. Ikanović 9, Musić 15, N. Zubac 20, Šćekić 11, Dušanić 4, Demirović 2, Glotić 11, A. Ikanović 6, Ibrić 2, Popović, Lačić 5, D. Zubac.15. Trener: Goran Jurčenko.

ŽKK "Leotar 03": Milaković 2, Kešeljević 19, Milanović 2, Gudelj 14, Škrivan 14, Papović, Tomašević, Putica, Radovanović, Gordić, Šapurić, Dostinić 3. Trener: Milorad Nadaždin.