U 15. kolu Premijer lige BiH RK "Leotar" poražen je u Istočnom Sarajevu od RK "Slavija" rezultatom 23:22 (10:10).

rukomet leotar gorazde (2).JPG

Ovo je drugo uzastopno gostovanje Trebinjaca u proljećnom dijelu i drugi poraz.

Rukometaši Slavije došli su do prve pobjede, a gosti su doživjeli sedmi poraz. Početak je pripao gostima koji su vodili sa 1:3, ali ubrzo je došlo do izjednačenja 4:4. Ponovo igrači Darka Tavrića dolaze u vođstvo od 4:6 u 13. minutu, ali do kraja prvog poluvremena domaćini su zaigrali efikasnije i na odmor se otišlo sa neriješenim rezultatom 10:10.

Tokom drugih 30. minuta igralo se gol za gol sve do 53. minuta i rezultata 20:19 kada domaćini dolaze do tri gola prednosti 22:19, a ubrzo i do 23:20.

Do kraja meča pivot Uljarević je postigao dva gola za Trebinjce i konačan rezultat 23:22.

U sljedećem kolu u Sportsku dvoranu "Miloš Mrdić" dolazi lider prvenstva ekipa RK "Bosna" iz Visokog.

RK "Slavija": Čaber, Benić 1, Ristić, Tošić, Vuletić 3, Domazet, Beribaka, Kovačević, Trapara, Hrbat 6, Pekić 4, Vukadin 6, Božić 3, Tuševljak, Tešanović, Močić. Trener: Goran Tomić.

RK "Leotar": Savović, Draganić, Milićević 6, Parežanin, Milojević 3, Ninković, Radović, Srdanović 5, Jovanović, Ratković, Uljarević 2, Janković 2, Vještica, Glendža 3, Ražnatović 1. Trener:Darko Tavrić.