U 14. kolu Premijer lige BiH RK "Leotar" poražen je u Doboju od domaće ekipe RK "Sloga" rezultatom 31:28 (16:10).

rk leotar premijer liga (2).JPG

Ovom utakmicom nastavljen je proljećni dio najkvalitetnije rukometne lige u BiH.

Dobojlije su bolje ušle u večerašnju utakmicu želeći da ostvare svoju sedmu pobjedu. Tako su u 13. minutu utakmice imali pet golova razlike 8:3, kao i u 26. minutu 12:7. Nakon prvih 30. minuta na semaforu je pisalo 16:10.

Prednost od pet golova domaći igrači održavali su i u drugom poluvremenu tako da je u 41. minutu bilo 21:16, ali osam minuta kasnije bilo je samo dva gola razlike za igrače Danka Panića - 23:21.

U tom periodu Trebinjci su bolje zaigrali, ali opet u 53. minutu razlika se povećala na plus pet - 26:21. Na kraju utakmice na semaforu je pisalo 31:28.

Najboljii i najefikasniji na utakmici bio je Janković iz "Sloge", a kod Trebinjaca Glendža je postigao sedam golova.

Ovo je sedma pobjeda Dobojlija i sada imaju 22 boda, a Leotar je ostao na 24.

U sljedećem kolu Leotar ide u goste RK "Slavija" u Istočno Sarajevo.

RK "Sloga": Bogdanović, Ristović, Đurđević, Maksimović, Krajišnik, Tulendić 4, Stanković 2, Perović 4, Lazić, Milićević, Ristić, Zekić, Karanović 1, Janković 11, Ćosić 4, Knežević. Trener: Danko Panić.

RK "Leotar": Savović, Draganić, Milićević 3, Parežanin, Ninković 2, Radović, Srdanović 5, Jovanović 7, Ratković, Uljarević, Janković 3, Vještica, Glendža 7, Ražnatović 1. Trener. Darko Tavrić.