U 16. kolu Prve muške lige Republike Srpske KK "Leotar" je u Istočnom Sarajevu pobijedio KK "Slavija 1996" rezultatom 77:89 (13:19, 21:29, 15:19, 28:22).

kk leotar kk prijedor (1).JPG

Domaćini su bolje i sigurnije ušli u večerašnju utakmicu tako da su u sedmom minutu vodili sa 10:6. Do kraja prve četvrftine bolje igraju gosti i prave seriju 3:13, tako da je nakon prvih deset minuta bilo 13:19.

Tokom druge četvrtine prednost gostiju od šest koševa održava se sve do 16. minuta i rezultata 29:35 kada gosti dodaju gas i do kraja četvrtine povećavaju razliku i na poluvrijeme se otišlo sa 34:48.

Tokom treće četvrtine igrači Dražena Šegrta povećavaju prednost na 18 koševa, u 26. minutu 45:63, a sa tom razlikom se ušlo u posljednju četvrtinu 49:67.

Na početku posljednjih deset minuta bilo je i plus 21 to jest 49:70. Do kraja utakmice domaćini su smanjili na 12 koševa razlike za konačan rezultat 77:89.

Kod domaćina Pilindavić je imao dabl-dabl učinak od 19 koševa i 12 skokova, a kod pobjednika trojica košarkaša imali su dvocifreni broj koševa i to S. Damjanović 21, Raičević 20 i Šakotić 18.

U sljedećem kolu u Trebinje dolazi KK "Obilić" sa Pala.

KK "Slavija 1996": Macan 25, Perc 7, Biberdžić 15, Šehovac 7, Pilindavić 19, Vasković, L. Damjanović 4, Krunić, Ž. Damjanović, Perić. Trener: A. Damjanović.

KK "Leotar": Šakotić 18, Milošević 4, Tunguz 4, Raićević 20, Stojanović 6, S. Damjanović 21, Batinić, Brnjašić, Ninković 6, Milidragović 10, Kalem, Popara. Trener: Dražen Šegrt.