U 10. kolu Prvensta BiH za košarkašice ŽKK “Leotar 03” poražen je u Sportskoj dvorani “Miloš Mrdić” od ekipe ŽKK “Jedinstvo Piemont” iz Tuzle rezultatom 68:71 (16:22, 12:16, 21:16, 19:17).

zkk leotar 03 prvenstvo (1).JPG

Trebinjke su veoma loše počele utakmicu. Gošće su od početka bile u vođstvu tako da su u petom minutu vodile sa sedam koševa razlike 9:16, a nakon prve četvrtine rezultat je bio 16:22. Kada se u drugoj četvrtini očekivalo da će "malene" pritisnuti ekipu iz Tuzle, u 14. minutu rezultat je bio 18:32.

Do kraja četvrtine igračice Milorada Nadaždina smanjile su razliku i na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 28:38.

Tokom treće četvrtine Trebinjke su smanjile razliku na minus pet i u posljednju četvrtinu ušlo se sa 49:54. Tokom posljednjih deset minuta domaće igračice su smanjile na 68:70. Ali do preokreta nije se moglo, a krajnji rezultat je 68:71.

Šteta za ovaj poraz jer je došao dosta neočekivano i slavljenička torta, povodom 16 godina od osnivanja ŽKK “Leotar 03” (do jesenas ŽKK “Trebinje 03”) koja je iznesena nakon utakmice, imala je gorak ukus.

Nakon utakmice trener Milorad Nadaždin je rekao da njegova ekipa nema iskustva da iznese svaku ovakvu utakmicu, a bilo ih je dosta tokom ove sezone.

“Organizacija igre bila je večeras na najnižem nivou u ovoj sezoni. Mislim da smo mi malo i poletili jer je bila serija pobjeda, priča o plej-ofu i trebamo se vratiti na priču da je glavni cilj opstanak. Treba da radimo i da promijenimo koncepciju igre, način igranja i oslonca ekipe, jer drugi igrači neće da preuzmu odgovornost na sebe tako da ćemo morati promijeniti totalno način igre”, jasan je Nadaždin.

zkk leotar 03 prvenstvo (2).JPG

Drugi dio prvenstva nastavlja se već narednog vikenda kada u Trebinje dolazi ŽKK “Mladi krajišnik”.

ŽKK „Leotar 03“: Kešeljević 15, Gudelj 8, Šapurić, Milanović 14, Tomašević , Papović, Dostinić 3, Pažin 18, Milaković 2, Gordić, Škrivan 8, Radovanović. Trener: Milorad Nadaždin.

ŽKK „Jedinstvo Piemont“: Jurčenko 12. Feukić 16, Ruščuklić 18, Brčina, Roglić 17, Pavić, Dedić, Kamerić, Razić 8, Salimović, Grebović. Trener: Mirza Oštraković.