U finalu Kupa Republike Srpske u Mrkonjić Gradu KK "Mladost" pobijedila je KK "Leotar" sa 99:73 (29:20, 24:20, 16:15, 30:18).

Trebinjci su tačno prije dvije godine poraženi od istog protivnika u finalu Kupa i nisu se uspjeli revanširati ekipi iz Mrkonjić Grada.

Ovo je treći put da ekipa Gorana Sladojevića osvaja Kup, a Leotar je ostao na jednom u sezoni 2002/2003. godine.

Premijerligaš je dobro otvorio susret i za nepuna dva minuta poveo je sa 8:0. Trebinjci su polako smanjili prednost tako da je u osmoj minuti rezultat bio 21:19, ali je domaćin do kraja četvrtine povećao razliku i nakon prvih deset minuta bilo je 29:20.

Tokom druge četvtrtine u 15. minutu domaćin je do[ao do dvocifrene prednosti 42:31, da bi Leotar u 18. minutu smanjio na 44:38.

Ipak, na odmor se oti[lo sa trojkom Vladimira Aleksića sa najvećom razlikom 53:40. U trećoj četvrtini igrači trenera Dražena Šegrta priprijetili su igračima Gorana Sladojevića i smanjili na 57:50 u 25. minutu, ali do kraja ovog perioda igrači Mladosti ponovo povećavaju prednost.

U posljednjih deset minuta ušlo se sa rezultatom 69:55. Za vrijeme posljednje četvrtine domaćin je u 34. minutu došao do vođstva od 78:58. Do kraja ta prednost raste do konačnog rezultata 99:73.

Treba istaći da su svi igrači Leotara imali minutažu na finalnoj utakmici. Kod pobjednika najefikasniji su bili Jovović sa 16 i V. Aleksić sa 14 koševa, a kod Leotara Šaraba sa 17, Šakotić 16 i Damjanović sa 13 koševa bili su najbolji pojedinci.

KK "Mladost": V: Aleksić 14, Mitrović 16, Jovović 2, Marković 7, Sudžum 13, Đ. Aleksić 8, Milanović 8, Klajić, Gavrić 11, Srdić 5, Jotić 2, Stanković 13. Trener: Goran Sladojević.

KK "Leotar": Šaraba 17, Damjanović 13, Stojanović 2, Marić 2, Milošević 4, Šakotić 16, Raičević 6, Tunguz, Popara, Brnjašić, Milidragović 5, Ninković 8. Trener: Dražen Šegrt.