U finalu Kupa Republike Srpske koji je održan u Derventi ŽKK "Orlovi" pobijedili su ŽKK "Leotar 03" rezultatom 68:65 (14:17, 13:14, 17:22, 24:12).

Bila je to neizvjesna, uzbudljiva i do kraja triler utakmica u kojoj su više sreće imale igračice iz Banja Luke.

Tiho i bez ikakve pompe Malene su otišli na finale (treći put), a vraćaju se tužne, ali ponosne jer su dale sve od sebe u ovoj utakmici.

Sreća nije bila na njihovoj strani, igrale su borbeno, dobile su tri četvrtine i sve to prokockale u posljednjih pet minuta kada su košarkašice Orlova rezultat 52:60 preokrenule u svoju korist od 68:65.

Banjalučanke su povele sa 3:0, ali Trebinjke su odmah preokrenule rezultat u svoju korist. Vodile su sa 7:10, 11:17 i kraj prve četvrtine dobile su u svoju korist sa 14:17.

Drugih deset minuta igračice trenera Milorada Nadaždina održavale su vođstvo koje je u 17. minutu bilo i devet koševa razlike - 20:29, a na odmor se otišlo sa plus četiri 27:31.

Treća četvrtina identična je bila prethodnoj gdje je Leotar 03 održao vođstvo koje je nekoliko puta bilo plus devet, a sa tom razlikom ušlo se u posljednjih deset minuta - 44:53.

Četvrta četvrtina nije nagovještavala preokret jer su Trebinjke bile sigurne u vođstvu sve do 35. minuta i rezultata 52:60.

Tojkom Gudelj Trebinjke vode sa 58:65 i tu se stalo.

Pedeset dvije sekunde prije kraja igračice trenera Aleksandre Mušić prelaze u vođstvo od 66:65 i to je bilo prvo vođstvo nakon rezultata 7:6 u petoj minuti.

Najviše zasluga ima Zeljković sa tri trojke. Kod ekipe Orlova dvije igračice imale su dabl-dabl učinak i to Popović sa 10 koševa i 12 skokova i Domuzin sa 16 koševa i 10 skokova, a kod ekipe iz Trebinja Milaković sa 25 koševa i 18 skokova.

Nakon utakmice trener Milorad Nadaždin rekao je da je njegova ekipa imala 39 minuta pehar u rukama.

Prema njegovim riječima, pauza od 20-ak dana imala je odraza na njegovu ekipu.

"Razočaran sam porazom, ali u suštinu nisam nezadovoljan jer sam vidio da možemo da igramo protiv ekipe koja nema poraz u Premijer ligi. Gorak je ukus u ustima jer smo držali pehar u rukama, ali tri šuta su presudila. Sve je to nauk u budućnosti", naglasio je Nadaždin.

ŽKK "Orlovi": Vasilić 6, Popović 10, Zeljković 28, Domuzin 16, Šobot 4, Simić, Kovačević, Božić, Orašanin, Babić 4, Marijanović. Trener: Aleksandra Mušić.

ŽKK "Leotar 03": Kešeljević 15, Gudelj 15, Milanović 8, Dostinić, Milaković 25, Šapurić, Gordić 2, Jokanović, Radovanović, Putica, Papović, Škrivan. Trener: Milorad Nadaždin.