U zaostaloj utakmici 1. kola Prve muške lige Republike Srpske KK "Leotar" pobijedio je KK "Prijedor" rezultatom 94:65 (21:15, 19:16, 26:19, 28:15).

kk leotar kk prijedor (2).JPG

Ovom utakmicom završen je jesenji dio prvenstva, a Leotar sa KK "Sokolac" dijeli prvo mjesto sa skorom od osam pobjeda i dva poraza.

Ekipa iz Prijedora se predstavila u dobrom svjetlu trebinjskoj publici i prema prikazanom ne zaslužuju pretposljednje mjesto na tabeli.

Domaćini su poveli, ali su gosti prelešli u vođstvo i u sedmom minutu imaju prednost od 10:14, ali rezultat nakon prve četvrtine je 21:15.

Drugu četvrtinu Leotar je dobio sa 19:16 tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 40:31. Već nakon 20. minuta Milidragović je imao dabl-dabl učinak sa 11 koševa i 10 skokova i imao 100-odstotni šut.

Tokom treće četvrtine domaći igrači povećali su prednost tako da je u 28. minutu bilo plus 17 - 64:47.

U posljednjih deset minuta ušlo se sa prednošću od 16 koševa. Razlika se povećavala tako da je tri minuta prije kraja iznosila plus 35, ali je na kraju utakmica završila rezultatom 94:65.

Svi igrači koji su bili u rosteru sem povrijeđenog Miloševića imali su svoju minutažu. Tokom prvog poluvremena povrijedio se Fimić i pitanje je koliko će vremena biti van parketa.

kk leotar kk prijedor (1).JPG

Nakon utakmice trener Dražen Šegrt rekao je da je jako zadovoljan sa drugih 20 minuta, a da prvo poluvrijeme treba da ode u zaborav.

"Prije dva dana igrali smo u Laktašima, putovali smo 16 sati i pribojavao sam se ovog meča. Prvo poluvrijeme je bilo onakvo čega smo se mi plašili. Drugo poluvrijeme zahvaljujući raspoloženom Šakotiću i Raičeviću stvari su došle na svoje i mladi su dobili šansu što smo htjeli od početka", rekao je Šegrt.

Sljedeću utakmicu Trebinjci će odigrati na svom parketu 12. januara 2019. godine u polufinalu Kupa Republike Srpske, a protivnik će im biti KK "Bratunac".

KK "Leotar": Runjevac, Raičević 19, Damjanović 8, Prstojević, Brnjašić, Batinić 2, Popara 5, Milošević, Fimić 4, Milidragović 19 (15 skokova), Ninković 10, Šakotić 27. Trener: Dražen Šegrt.

KK "Prijedor": Rajković 12, Stakić 5, Majkić, Bilanović 9, Ivetić 21, Milošević 11, Modrić, Kelečević 3, Kragulj 2, Samardžić 2. Trener: Danilo Palalić.