U 6. kolu Premijer lige BiH ŽKK "Leotar 03" pobijedio je u Sarajevu ŽKK "Play off Ultra" rezultatom 78:86 (20:18, 17:15, 29:21, 12:32). Ovo je utakmica koja se trebala odigrati u subotu, ali je zbog vremenskih prilika odložena za danas.

Sportska dvorana "Skenderija" bila je srećna za Malene koje su odigrale vrlo zrelo, agresivno i borbeno tokom svih 40 minuta. Gošće su povele sa 0:2 koševima Jovane Milaković, a nakon toga domaće igračice su napravile seriju 10:0 i u desetoj minuti su vodile sa 10:2. Do kraja prve četvrtine Malene su smanjile i na kratki odmor se odlaze sa rezultatom 20:18.

Drugih dvadeset minuta Trebinjke su ponovo u zaostatku od pet-šest koševa da bi se na poluvrijeme otišlo sa 37:33. Treća četvrtina nije nagovještavala dobro za igračice Milorada Nadaždina jer su Sarajke vodile i sa osamnaest koševa razlike 53:35.

U posljednjih deset minuta ušlo se sa rezultatom 66:54.

U posljednjih deset minuta dolazi do preokreta. Polako se topila prednost domaćih igračica tako da u 35. minutu dolazi do izjednačenja 73:73. Od tada pa do kraja utakmice na parketu postoji samo jedna ekipa - Leotar 03.

Trebinjke prave seriju 5:13 i nakon 40. minuta na semaforu je pisalo 78:86.

Ovo je druga pobjeda u gostima trebinjskoj ekipe koja je "nova" u Premijer ligi.

Nakon utakmice lice Milorada Nadaždina bilo je prekriveno radošću.

"Vjerovao sam u svoje djevojke i one su to vratile na najbolji način. Na porazu od Mladog krajišnika naučili smo dosta i sazrijevamo kao ekipa. Samo korak po korak i idemo u ostvarivanje svojih ciljeva", istakao je Nadaždin.

Na večerašnjoj utakmici najefikasnije u redovima domaće ekipe bile su Bajrović sa 21 i Nikšić sa 17 koševa, a kod gošći treba istaći pouzdanu Milaković sa dabl-dabl učinkom od 20 koševa i 15 skokova, Kešeljević sa 21 košem, Saru Milanović koja je uz 7 koševa imala i 12 skokova i kapitena Dostinić sa 20 pogodaka.

Nakon šestog kola, Trebinjke imaju tri pobjede, dva poraza (jedno kolo pauzirale zbog neparnog broja ekipa).

Sljedeće kolo igra se u subotu, a Malene su domaćin ŽKK "Čelik Subor" iz Zenice.

ŽKK "Play off Ultra": S. Azinović 6, Z. Alispahić 13, Bajrović 21, H. Spahić, Nikšić 17, A. Alispahić 11, N. Alispahić 9, Begić 1, Babić, Kulenović, Vujović, Azotić. Trener: Armin Šećerović.

ŽKK "Leotar 03": Milaković 20, Kešeljević 21, Milanović 7, Radovanović, Dostinić 20, Papović 12, Tomašević, A. Spahić, Putica, Gordić 6, Šapurić, Šijaković. Trener: Milorad Nadaždin.