U Trebinju je odigran prvi krug takmičenja mlađih kategorija u konkurenciji juniorki u odbojci Republike Srpske u kome su OK "Ljubinje Bankom" i ŽOK "Leotar" prošli u dalje takmičenje.

zok leotar turnir.JPG

Ove dvije ekipe plasirale su se među 12 najboljih ekipa u Republici Srpskoj.

U prvoj utakmici turnira sastali su se ŽOK "Leotar" i OOK "Leotar". ŽOK "Leotar" je slavio ubjedljivo sa 3:0 (25:13, 25:15, 25:12). Druga utakmica završila je pobjedom OK "Ljubinje Bankom" nad OOK "Leotar" 3:0 (25:14, 25:18, 25:20).

Utakmica između ŽOK "Leotar" i OK "Ljubinje Bankom" završena je 1:3 (2:26, 25:23, 22:25, 14:25).

Djevojke iz obje ekipe prikazale su odličnu igru. Tokom prvog seta igračice iz Ljubinja su vodile, ali su domaćini izjednačilu na 22:22 i povele. Ipak, iskusnije Ljubinke su dobile na razliku 24:26.

Drugi set isto se odvijao. Gošće su vodile, a Leotar je stizao razliku i u samoj završnici igračice trenera Miša Pešića uspjele su da budu bolje i ovaj set riješile u svoju korist od 25:23.

Treći set gošće opet vode sa 19:12, ali domaće igračice stižu do 22:22. Tu su i stale jer gošće ovaj set dobijaju sa 22:25. Četvrti set Ljubinke su rutinski dobile sa 14:25.

Za prolaz na finalni turnir ŽOK "Leotar" i OK "Ljubinje Bankom" igraće na turniru sa pobjednikom grupe Bileća, Gacko i Foča. Ovaj turnir će se održati 22/23. decembra.