U četvrtfinalnoj utakmici Kupa Republike Srpske KK "Leotar" je na svom parketu pobijedio KK "Sokolac" rezultatom 100:83 (40:9, 20:24, 25:25, 15:25) i plasirao se u polufinale ovog takmičenja.

Trebinjci su kao i prije deset dana dobili goste sa Sokoca gotovo identičnim rezultatom jer je tada bilo 100:82.

Već u prvoj četvrtini pobjednik je bio riješen jer su domaćini dobili ovu četvrtinu sa 40:9. Domaći su dobro odigrali ovaj period, a gostima nije polazilo ništa od ruke.

U drugoj četvrtini gosti su bolje odigrali i ovaj period završili sa četiri koša razlike u svoju koristr, tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 60:33.

Treća četvrtina završena je neriješeno 25:25, a u posljednjih deset minuta gosti su postigli 25, a domaćini 10 koševa tako da je krajnji rezultat bio 100:81.

U redovima domaćina pet domaćih igrača imalo je dvocifreni koš učinak i to Šakotić 26, Milošević 17, Ninković 16, Raićević i Damjanović po 11 koševa, a kod gostiju najefikasniji je bio Okiljević sa 18.

KK "Leotar": Marić, Raičević 11, Damjanović 11, Prstojević, Brnjašić 3, Batinić 3, Popara 5, Milošević 17, Fimić 3, Milidragović 5, Ninković 16, Šakotić 17. Trener: D. Šegrt.

KK "Sokolac": Pečenica 17, Babović, Radović 2, Pavlović 8, Đerić 23, Marković 15, Neđić, Okiljević 18. Trener: Bojan Koprivica