Kadeti RK "Leotara" učestvovali su na turniru Regionalne lige u Mokošici koji je bio ujedno i Memorijalni turnir "Josip Tomašević" i osvojili su prvo mjesto.

Na turniru je osim domaćina RK "Mokošica" učestvovao i RK "Velež" iz Mostara.

U prvoj utakmici snage su odmjerili RK "Mokošica" i RK "Leotar". Trebinjci su dobro otvorili utakmicu i nakon prvog poluvremena rezultat je bio 2:6. Drugo poluvrijeme igrači Leotara su još bolje odigrali i povećavali su prednost iako su svoju minutažu dobili svi igrači.

Oni su se dobro snašli na parketu u dvorani u Mokošici tako da je krajnji rezultat glasio 11:21.

Druga utakmica protiv RK "Veleža" iz Mostara na početku nije pokazivala da će ovaj meč igrači trenera Velibora Žarkovića ubjedljivo dobiti.

Od početka se igralo gol za gol, ali onda Trebinjci jakom odbranom i sa nekoliko golova iz polukontre odlaze sna šest golova razlike 6:12.

Tokom drugog poluvremena igrači Leotara još bolje su odigrali odbranu, a u napadu su strpljivom i sigurnom realizacijom povećavali prednost za konačnih 11:24.

Pobjedama nad ekipama iz Mokošice i Mostara pehar namijenjen pobjedniku turnira otišao je u Trebinje.

Regionalna liga ove godine slavi mali jubilej jer je ovo peti put da se održava, a na njoj učestvuju ekipe iz BiH, Crne Gore i Hrvatske.

Naredni turnir regionalne lige za kadete igra se u Podgorici, a domaćin je Rukometna akademija "Đukanović".