U 3. kolu Premijer lige ŽKK "Leotar 03" je poražen od ŽKK "RMU Banovići" rezultatom 48:84 (8:14, 13:19, 10:26, 17:25). Gledaoci su imali priliku da vide najbolju ekipu u BiH koja svaku šansu kažnjava.

zkk leotar 03 banovici (2).JPG

Obje ekipe nervozno su počele utakmicu i prvi koš postignut je tek u trećem minutu. Griješilo se sa obje strane tako da je za pet minuta postignuto samo osam koševa - 2:6, a ta razlika je bila i nakon prve četvrtine  - 8:14.

U drugoj četvrtini malene su se oslobodile i to je rezultiralo da su zaigrale daleko bolje i, što je najvažnije, opuštenije i efikasnije. Gošće su povele u 14. minutu sa 14:25, ali uporne i borbene igračice Milorada Nadaždina smanjile su rezultat na 21:26. Održavale su tu razliku domaće igračice sve do 19. minuta kada gošće prave seriju od 0:6, tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 21:33.

Do sredine treće četvrtine razlika je iznosila desetak poena, a tada gošće za pet minuta prave seriju 2:19. Ekipa iz Banovića, daleko iskusnija i snažnija, odigrala je agresivno, a mlade Trebinjke nisu se snašle i u posljednjih deset minuta ušlo se sa rezultatom 31:59.

Posljednju četvrtinu aktuelne prvakinje BiH dobile su sa 17:25 tako da je na semaforu nakon 40. minuta pisalo 48:84.

zkk leotar 03 banovici (3).JPG

Nakon utakmice trener Milorad Nadaždin je istakao da je očekivao da će se njegova ekipa moći suprotstaviti protivniku desetak minuta, dok su njegove igračice u tome uspjele gotovo 25 minuta.

"U prvom poluvremenu moje igračice zaslužuju sve pohvale, ali u trećoj četvrtini moram da ih kritikujem jer nismo pokušali da se odupremo, nismo uspjeli da pokušamo da napadnemo i tražimo šansu kroz prodore", naglasio je Nadaždin.

Nadaždin i njegove djevojke pregurale su Banoviće i praktično za njih počinje prvenstvo i u nastavku će se vidjeti šta može "Leotar 03" kao debitant u Premijer ligi, gdje im je cilj opstanak.

ŽKK "Leotar 03": Kešeljević 21, Gudelj 9, Šijaković, Milanović 2, Tomašević, Jokanović, Dostinić 2, Pažin, Milaković 12, Putica, Radovanović 2, Škrivan. Trener: Milorad Nadaždin.

ŽKK "RMU Banovići": Bučuk 2, A. Ikanović 4, Lačić 15, Musić 9, Jozić 2, Dž. Ikanović 12, Kapić, Karić, Glotić 4, Zubac 19, Dušanić 17. Trener: Goran Jurčenko.