U 7. kolu Prve muške lige Republike srpske KK "Leotar" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" savladao KK "Sokolac" iz istoimenog mjesta rezultatom 100:82 (28:19, 26:19, 20:16, 26:28).

kk leotar tb.JPG

Trebinjci su ovom pobjedom nanijeli drugi poraz ekipi Sokoca u prvenstvu.

Tokom cijele utakmice vidjelo se da je Leotar ozbiljno shvatio gostujuću ekipu koja ih je jedina porazila u ligaškom dijelu prvenstva. Gosti su se bolje ušli u večerašnju utakmicu i nakon petog minuta imali su minimalnu razliku od 10:11, ali nakon prve četvrtine prednost je bila na strani domaćina - 28:19.

Druga četvrtina protekla je u nadmoći domaće ekipe koja je u pojedinim momentima imala i plus 19 koševa - 48:29, 50:31, ali se na odmor otišlo sa rezultatom 54:38. U trećoj četvrtini nastavilo se sa dobrom igrom tako da je nakon 30 minuta bilo i plus 20 koševa za Leotar - 74:54.

U posljednjoj četvrtini gledaoci su vidjeli i stotku nakon dužeg vremena, a 100 koš za domaće postigao je Srđan Damjanović 40 sekundi prije kraja utakmice.

Konačan rezultat nakon 40. minuta bio je 100:82.

U redovima domaćina šest igrača imalo je dvostruki broj poena, a kod gostiju četvorica.

Milidragović je imao dabl-dabl učinak od 12 koševa i 10 skokova.

Nakon utakmice trener Dražen Šegrt rekao je da su pobjednika odlučili dobro napadačko veče njegove ekipe i zona 1-3-1.

"Maksimalno smo shvatili našeg protivnika, dobra je bila reakcija momaka nosioca igre i nastavljamo šampionat dalje, a čestitke ekipi Sokoca na fer i korektnoj borbi", izjavio je Šegrt.

Nakon 7. kola Leotar ima četiri pobjede i dva poraza(uz utakmicu manje).

Sljedeće subote u Trebinje dolazi KK "Budućnost BN" iz Bijeljine.

KK "Leotar": Marić, Raičević 14, Milanović, Brnjašić, Batinić, Popara 2, Milošević 13, Fimić 6, Milidragović 12, Ninković 19, Šakotić 22. Trener; Dražen Šegrt.

KK "Sokolac": Pečenica 12, Babović, Radović, Pavlović 6, Đerić 7, Marković 29, Neđić, Pajić 13, Okiljević 15, Dubovina. Trener: Bojan Koprivica.