U 7. kolu Premijer lige BiH RK "Leotar" poražen je u Vogošći od RK Vogošća" 32:24 (17:10).

rk leotar premijer liga 2018 (1).JPG

Domaćini su od početka vodili, a u 15. minutu bilo je 5:3. Tada je na scenu stupio golman domaćih Efendić koji nije dozvolio gostima da dođu do izjednačenja, a svojoj ekipi pomaže da dođu do osjetne razlike.

Na odmor se otišlo sa prednošću domaćina od sedam golova razlike 17:10.

Drugo poluvrijeme na parketu Sportske dvorane "Amel Bećković" ličilo je prvom. Domaćini daleko bolje igraju i dolaze do prednosti od osam golova razlike.

Golman Leotara Radović svojim odbranama omogućava da se gosti primaknu na minus četiri.

Do kraja su domaćini sačuvali vođstvo od osam golova za konačan rezultat 32:24.

Kod domaćina najbolji su bili golmani Efendić i Ivanković, a najefikasnioji bio je Čičkušić sa 7 golova.

Kod Trebinjaca standardno dobar bio je Radović sa 10 odbrana i Milojević sa pet pogodaka.

Nakon ovog poraza Leotar ima pet pobjeda i dva poraza uz gol razliku 212:199.

Sljedeće kolo na rasporedu je u utorak, 20. novembra, kada u Trebinje dolazi RK "Zrinjski" iz Mostara