U četvrtom kolu Prve lige Republike Srpske KK "Leotar" je poražen u Banjaluci od "Borca" 90:82 (23:26. 24:20, 13:23, 30.13).

kk leotar pripreme 2018 (1).JPG

U dvorani Borik oko 300 gledalaca došlo je da gleda utakmicu dva rivala koji konkurišu za sam vrh i ulazak u Premijer ligu BiH.

Domaćini su bolje otvorili utakmicu i bili su u vođstvu od pet-šest koševa sve do osmog minuta kada je Damjanović postigao pogotke i doveo Trebinjce u prednost.

Gosti su do kraja prve četvrtine održali vođstvo i prvih deset minuta završeno je sa 23:26.

U toku druge četvrtine domaćini su bili bolji i dobili su ovaj period sa 24:20 i na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću domaćina od 47:46.

U 23. minutu gosti ponovo preuzimaju vođstvo i minut prije kraja treće četvrtine imaju prednost od 57:69, ali se u zadnjih deset minuta ušlo sa zaostatkom domaćina od devet koševa 60:69.

Prednost gostiju trajala je sve do 36. minuta kada domaćini prelaze u vođstvo od 76:75. Do 39. minuta i rezultata 84:82 ekipe su se smjenjivale u vođstvu. Ali do kraja utakmice u preostalih 60 sekundi domaćini su postigli šest, a gosti nijedan koš za konačnih 90:82.

U sljedećem kolu u Trebinje dolazi KK "Slavija 1996".

KK "Borac": S. Lončar 11, Vučković 16, Lulić 17, Zvonar 10, Tomić 3, P. Lončar 23, Barbarez 3, Ljuboja, Stupar, Cecavac 3, Ćulum, Nikolić 4. Trener: Dragan Mičić

KK "Leotar": Fimić 19, Šakotić 13, Ninković 10, Raičević 10, Milidragović 15, Damjanović 9, Batinić, Milošević 4, Runjevac, Kalem, Popara 2. Trener: Dražen Šegrt