Član Džudo kluba "Leotar" i kadetski reprezentativac BiH  Božidar Vučurević osvojio je bronzanu medalju na Evropskom kupu u kategoriji do -81 kilogram koji se održao u slovenačkom gradu Kopru.

Božidar je imao pet borbi od kojih je jednu borbu izgubio, a četri pobijedio.

U prvoj borbi izgubio je od Albina Kociol (Poljska), zatim je pobijedio Michele Comizzi (Italija), Josipa Bulića (Hrvatska) i Ivana Ćopića (Hrvatska), a za bronzanu medalju bio je bolji od Vlad Topala (Rumunija).

I najmlađe selekcije džudo kluba “Leotar” su bile uspješne ovaj vikend nastupivši na “7. kupu Makarske”.

U izuzetno jakoj konkurenciji od 570 takmičara iz šest država i 44 kluba osvojili su dvije medalje - zlatnu i srebrnu.

Najviše uspjeha  imao je Ivan Marinović Ot  koji je  osvojio zlatnu medalju u konkurenciji mlađih poletaraca do -38 kilograma, dok je Pavle Dabić bio drugi u konkurenciji poletaraca do -28 kg.

Već narednog vikenda džudiste Leotara očekuju dva takmičenja -  3. Internacionalni “OH-DO-KWAN Stiftungscup 2018” u Minhenu i 13. Međunarodni džudo turnir “13. novembar” u Cetinju.