Rukometaši "Leotara" su pobjedom započeli nastup u najelitnijem rukometnom takmičenju BiH. Oni su večeras na domaćem parketu pobijedili ekipu dobojske "Sloge" rezultatom 36:28.

rk leotar premijer liga 2018 (2).JPG

Već tokom prvog poluvremena Trebinjci su nagovijestili da neće biti nimalo lak protivnik i da mi je pobjeda imperativ. Tako je i bilo.

Na odmor se otišlo pri rezultatu 18:15.

Na početku drugog poluvremena vidjelo se ko će večertas da slavi. Trebinjci su odličnom odbranom uspjeli da spasu svoj gol cijelih deset minuta i odvoje se na plus šest golova.

Do kraju su uspjeli da zadrže ovaj nivo igre i ukupnu razliku povećaju na osam golova.

Golman Leotara Luka Radović imao je 13 odbrana i nekoliko odličnih asistencija, dok je najbolji strijelac bio je Aleksandar Glendža sa 10 golova.

Naredni meč Trebinjci igraju u nedjelju, kada u Bregove dolazi ekipa "Slavije" iz Istočnog Sarajeva.

rk leotar premijer liga 2018 (1).JPG

RK "Leotar": Savović, Draganić 8, Bojović, Milićević 3, Milojević 2, Tasovac, Spaić, Mićić, Ninković, Radović, Srdanović 1, Jovanović 2, Uljarević 3, Janković 5, Glendža 10, Ražnatović 2. Trener: Milan Simonović.

RK "Sloga": Bogdanović, Zekić 7, Đurđević, Krajišnik, Tulendić, Ivanović 3, Stanković 7, Petković, Bajović, Pavlov 1, Miličević, Vještica 1, Karanović 4, Ristić, Manjić 5. Trener: Danko Panić.