U prijateljskoj utakmici pred početak Prve muške lige Republike Srpske, KK "Leotar" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" pobijedio KK "Danilovgrad" iz istoimenog grada rezultatom 98:60 (31:20, 28:10, 20:20. 19:10).

kosarkasi leotar.JPG

Ovo je bio uzvratni meč dva sportska rivala, a prije nekoliko dana na svom terenu Danilovgrađani su pobijedili Trebinjce.

Domaćini su od početka preuzeli inicijativu i nakon pet minuta bilo je 14:10, ali je na kraju prve četvrtine na semaforu pisalo 31:20.

Tokom druge četvrtine Leotar je zaigrao bolje i na poluvrijeme se otišlo sa plus 29 to jest rezultatom 59:30.

Treća četvrtina završena je neriješenim rezultatom 20:20, ali u posljednjih deset minuta Trebinjci su dodali gas i završili meč sa plus 38.

Krajnji rezultat je 98:60.

U redovima Leotara šest igrača imalo je dvocifreni koš učinak i to Šakotić 20, Ninković 17, Raičević 13, Milidragović i Milošević po 11 i Damjanović 10 koševa, a kod gostiju najzapaženiji je bio Jovović sa 13 koševa.

Nakon utakmice, trener Leotara Dražen Šegrt je rekao da je ovo peta pripremna utakmica njegove ekipe, tokom kojih su ostvarene tri pobjede i dva poraza.

"Uređujemo linije, imamo sedam iskusnih igrača, a ostali su juniori. Zaštićeno godište je problem svima, a tako i nama  jer on mora biti stalno u petorci. Bilo bi super da su ta godišta na poziciji jednog beka ili unutrašnjeg, ali šta je tu je", kazao je Šegrt.

Sljedeću kontrolnu utakmicu Leotar će odigrati u gostima kod KK "Grude".

Prvenstvo počinje 20. oktobra, a u prvom kolu u Trebinje dolazi KK "Prijedor".

KK "Leotar": Prstojević, Raičević 13, Damjanović 10, Brnjašić, Batinić 3, Popara 9, Milošević 11,Fimić 4, Milidragović 11, Ninković 17, Šakotić 20. Trener: D. Šegrt.

KK "Danilovgrad": Tatar, Lalić 7, Đoković 7, Peruničić 10, Jovović 13, Anđelić 6,  Žurić, Milošev 7, Jovanović 2, Šebalović 5, Mirotić 3. Trener: B. Stanišić.