HERCEG-NOVI - Ekipa "Dašta" iz Trebinja osvojila je prvo mjesto u ženskoj konkurenciji na drugom državnom turniru u odbojci na pijesku ove sezone, održanom na terenima Sportskog centra Igalo.

Ekipa u sastavu Jelena Janković i Marija Zelenović je u finalu rezultatom 2:1 (22:20; 19:21; 15:9 ) savladala Novljanke Milicu Tufegdžić i Nađu Bulatović iz kluba "Albatros".

Treće mjesto u konkurenciji žena pripalo je ekipi "As" iz Herceg Novog za koju su nastupile Duška Jovović i Tamara Munković, a koje su u borbi za bronzu savladale ekipu "MIS" u sastavu Mihaela Zelenović i Anđela Spahić.

Turnir je dio projekta “Raširimo mrežu” koji je pokrenuo Odbojkaški savez Crne Gore,  a s ciljem stvaranja infrastrukturnih uslova za kontinuirano bavljenje odbojkom na pijesku i organizovanje turnira i prvenstava.

Projekat “Raširimo mrežu” je obezbijeđen od strane Svjetske odbojkaške federacije FIVB i Evropske odbojkaške federacije CEV, a podršku je dalo i Ministarstvo sporta Crne Gore.