Plivači Plivačkog vaterpolo kluba /PVK/ "Leotar" osvojili su 11 medalja na IV Međunarodnom plivačkom mitingu "Aqu kup 2018", koji je proteklog vikenda održan u Sarajevu.

Od ukupnog broja medalja, osvojili su dvije zlatne, jednu srebrnu i osam branzanih.

Zlatne medalje je osvojio Nikola Lješković u disciplinama 50 metara leđno i 50 metara prsno.

Srebrnu medalju je osvojila Sanja Krivoglav u disciplini 100 metara leđno.

Bronzane medale su osvojili: Miloš Ćeranić u disciplinama 200 metar mješovito i u štafeti 4x100 metara mješovito, Veljko Jovanović u disciplinama 100 metara leđno i 4x100 metara mješovito, Sanja Krivoglav u disciplini 50 metara leđno, Lara Pujić u disciplini 100 metara delfin, Nikola Lješković u disciplini 4x100 metara mješovito i Matija Ratković u diciplini 4x100 metara mješovito.

Na ovom mitingu učešće je uzelo 19 klubova iz Republike Srpske i BiH, sa ukupno 386 takmičara od čega 216 u muškoj i 170 u ženskoj konkurenciji.

Organizator mitinga je bio PK "Aqua" iz Sarajeva.

Plivače Leotara u narednom periodu očekuju nastupi na Republičkom prvenstvu 2. i 3. juna i na Državnom prvenstvu u Banjaluci 8., 9. i 10. juna.