U trećoj odlučujućoj utakmici plej-ofa Prve lige Republike Srpske, KK "Leotar" je na svom parketu izgubio od KK "Bratunca" nakon produžetka rezultatom 77:81 (22:19, 19:17, 14:12, 13:20), a u produžetku (9:13) i ovom pobjedom KK "Bratunac" plasirao se u finale plej-ofa.

Leotar je dobio tri četvrtine, a gosti posljednju i obezbijedili produžetak u kome su pobijedili Trebinjce.

Domaćini su poveli i vodili tokom cijele prve četvrtine osim na dva izjednačenja pri rezultatu 7:7 i 12:12, da bi prvih deset minuta završilo rezultatom 20:19.

U drugoj četvrtini viđena je ponovo izjednačena borba i u 12. minutu bilo je 24:24. Gosti nakon toga vode sa 24:26, a u 26. minutu dolaze do prednosti od 26:31.

U 19. minutu dolazi do izjednačenja, da bi do kraja poluvremena Leotar napravio seriju 5:0 i otišao na pauzu sa 41:36.

Treća četvrtina je dominantna u korist domaćina i niko nije slutio dramu koja će biti u završnici utakmice. Naime, Leotar vodi sa devet koševa razlike - 49:40, 51:42, i u odlučujućih deset minuta ulazi sa rezultatom 55:48.

Marić je u Leotaru imao dabl-dabl učinak 25 koševa i 13 skokova, Radmilović sa 16 i Lužajić sa 15 koševa bili su najefikasniji kod Trebinjaca, a u redovima gostiju Erkić s dabl-dabl učinkom 14 koševa i 11 skokova, Bogićević sa 18 i Kovač sa 16 koševa bili su najefikasniji.

Poraz je došao u nejnezgodnije vrijeme. Samo jedan tokom cijelog prvenstva koji je trajao 22 kola, a u plej-ofu bilo ih je dva.

Igrači i stručni štab su dokazali mnogo toga da mogu, ali za sve je potrebno i malo sreće, a nije je bilo večeras.

KK "Leotar": Lužajić 15, Marić 25, Milidragović 2, Radmilović 16, Raičević 13, Kraljević, Milešić, Milanović, Fimić 6, Tunguz, Vuković, Zelenović, Milešić. Trener: Dražen Šegrt.

KK "Bratunac": Bogićević 18, D. Alempić 2, Kovač 15, Pilindavić 8, Milidrag 16, Kupusović 8, Deurić, Erkić 14. Trener:Milivoje Mladenović.