U 16. kolu Prve lige Republike Srpske za rukometaše RK "Leotar" je na svom terenu pobijedio RK "Prijedor" rezultatom 31:26 (18:12). Ovom pobjedom Leotar je osvojio 33 bod i nalazi se i dalje u najužem krugu da osvoji drugo mjesto i plasira se u Premijer ligu BiH.

rk leotar rk prijedor

Gosti su dobro ušli u večerašnju utakmicu i vodili su sve do 14. minuta, a tada domaći dolaze u prednost 8:7 i polako je povećavaju. Nakon prvih 30 minuta ona je iznosila plus šest - 18:12.

U drugom poluvremenu ta prednost se održavala sve do posljednjeg minuta, kad gosti postižu dva pogotka za konačan rezultat 31:26

U redovima pobjednika najefikasniji su bili Bojović sa 6, Šešlija, Srdanović i Mićić sa 5, a u redovima gostiju Balaban sa 7 golova.

RK "Leotar": Savović, Uljarević, Komnenović 1, Bojović 6, Ćuzulan, Šešlija 5, Tasovac, Spaić, Kapor 4, Ninković 3, Radojičić, Srdanović 5, Jovanović 2, Petković, Mićić 5. Trener: Milan Simonović.

RK "Prijedor": Topić, Balaban 7, Kesar 2, Miljuš, Kecman 3, Vokić, Šerbula 2, Knežević, Marčetić 5, Kragulj 3, Bižić 4,. Trener: Jovica Radaković