U 11. kolu Prve lige Republike Srpske u rukometu ŽRK "Leotar" je poražen na svom terenu od ŽRK "Rogatice" iz istoimene opštine rezultatom 18:32 (10:14).

rukomet

Ovo je drugo kolo proljećnog dijela i igračice trenera Zdravka Komnenovića doživjele su još jedan poraz.

Mlada "četa" Trebinjki dostojno se suprotstavila iskusnim gošćama sve do 25. minuta, kada su vodile 7:6. Konfuziju u redovima Leotar koriste gošće i prave seriju 0:8 i prelaze u vođstvo. Na kraju prvih 30 minuta rezultat je glasio 10:14.

U drugom poluvremenu, Rogatica je svoju fizičku dominaciju pretvarala u golove tako da je krajnji rezultat posljedica daleko fizički jačeg protivnika.

Leotar je nastupao bez prvog golmana Kovačević, a ni drugi golman Glavonjić, koje nisu nastupale zbog zdravstvenih problema.

Trener domaće ekipe Komnenović bio je zadovoljan igrom svojih djevojaka bez obzira na poraz. U proteklih 10-ak dana Trebinjke su imale dosta problema jer je par igračica bilo gripozno i imalo povrede, a mali je roster igrača.

"U narednim utakmicama moje djevojke će se potruditi da što bolje odigraju utakmice", rekao je Komnenović.

ŽRK "Leotar" u sljedećem kolu gostuje u Dubici protiv ŽRK "Knežopoljka", ali pošto je daleki put ugovoriće se i utakmica protiv ŽRK "Borac" iz Banja Luke.

ŽRK "Leotar": Kisin, Gaćina 4, Kuraica 1, Sekulović, Mucović 2, Crnogorac 4, Ratković 1, Kovačević 6, Kovač, Resković, Kraljević. Trener: Zdravko komnenović.

ŽRK "Rogatica": Lazurić, Nerić 3, S. Kosorić 5, M. Kosorić 1, Delić 4, A. Čebić, Janković 3, Bogdanović 1, Delić 10, Rakić 5, Radović,Hercegovac, G. Čebić, Šarenac. Trener: Jadranko Vuković.