U 21. kolu Prve lige Republike Srpske u košarci za muškarce KK "Leotar" je na svom parketu pobijedio KK "Vardu HE" iz Višegrada rezultatom 98:74 (22:20, 30:12, 27:18, 19:24). Ovom pobjedom Trebinjci su zabilježili 2o pobjedu, a gostima nanijeli 11 poraz.

kosarka leotar varda

Jedino prvih deset minuta večerašnje utakmice je bilo neizvjesno i taj dio Trebinjci su dobili sa 22:20. U drugih deset minuta domaćini su prikazali igru koja ih je krasila tokom ovog dijela prvenstva, tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 52:32.

U drugom poluvremenu domaćini su nastavili sa dobrom igrom i u 29. minutu bila je najveća prednost - plus 31 koš - 77:46. U zadnjoj četvrtini, koju su gosti dobili sa 19:24, smanjili su rezultat koji je na kraju bio 98:74.

U redovima Leotar treba istaći Raičevića koji je imao dabl-dabl učinak - 14 koševa, 11 skokova i devet asistencija (samo mu jedna asistencija nedostajala za tripl-dabl), Lužaić i Marić sa 16 koševa, a u redovima gostiju Stanimirović sa 31 i Frganja sa 16 koševa bili su najefikasniji.

U posljednjem kolu regularnog dijela prvenstva KK "Leotar" je gost OKK "Borcu" u Banjaluci.

KK "Leotar": Kraljević, Raičević 14, Lužajić 16, Tunguz 9, Vuković 8, Zelenović 7, Milešić 5, Radmilović 4, Marić 16, Milidragović 9, Fimić 8, Milanović 2. Trener: Dražen Šegrt.

KK "Varda HE": Frganja 16, Đerić 7, Bodiroga 8, Nesković 3, Pajović, Mutapčić, Rosić, Tubić, Tasić 9, Stanimirović 31. Trener: Ilija Vidaković.