U 20. kolu Prve lige Republike Srpske za košarkaše KK "Leotar" je na gostovanju u Zvorniku pobijedio domaću ekipu OKK "Princip" sa 65:85 (16:26, 13:21, 13:18, 23:20). Ovim trijumfom Trebinjci su ostvarili 19 pobjedu, uz samo jedan poraz.

kk leotar

Leotar je ubjedljivo savladao domaću ekipu i "protutnjao" kroz Zvornik. Već u prvih deet minuta gosti su pokazali domaćinima da su došli da pobijede. Ovaj period su dobili sa rezultatom 16:26.

Drugu četvrtinu igrači Dražena Šegrta nastavili su sa dobrom igrom, tako da se na odmor otišlo sa 18 koševa razlike u njihovu korist - 29:47.

Drugo poluvrijeme se nastavilo u dobroj igri Trebinjaca, iako su domaćini zadnju četvrtinu dobili u svoju korist sa 23:20. Nakon 40 minuta na semaforu je pisalo 65:85.

U redovima domaćina najbolji su bili Gavrić koji je imao dabl-dabl učinak sa 16 koševa i 13 skokova i Zekanović sa 12 koševa, a kod pobjednika Marić sa 25, Raičević sa 24 i Lužaić 17 koševa bili su najefikasniji.

Uzdignutih ruku i sa osmijehom na licu trener Dražen Šegrt sa svojim igračima dočekao je kraj utakmice. Cijelu sedmicu trenirao je sa pet igrača, a nije mogao da računa na centarski par Vuković -Radmilović.

"Uz standardno dobrog Raičevića večeras su dobro odigrali i Marić, LUžajić, ali i svi ostali igrači koji su ulazili dali su sve od sebe i dali svoj maksimum", nije krio riječi hvale na račun svojih igrača Šegrt.

Ovom pobjedom Leotar je obezbijedio prvo mjesto pred plej-of, a do kraja su ostala još dva kola.

U sljedećem kolu u Trebinje dolazi KK "Varda" iz Višegrada.

OKK "Princip": Kosorić 4, V. Tijanić 3, Jović, Reljić 8, Gavrić 16, Savanović 7, Zekanović 12, Kovačević 9, Matić 2, Obradović, Kolaković 4. Trener: Peđa Tijanić.

KK "Leotar": Lužaić 17, Marić 25, Raičević 24, Milešić 2, Milidragović 5, Zelenović 5, Tunguz 2, Radmilović, Milanović, Fimić 5, Gurović. Trener: Dražen Šegrt.