Članovi Kluba vodenih sportova /KVS/ "Leotar" osvojili su 17 medalja na Zimskom prvenstvu Republike Srpske u plivanju, koje je proteklog vikenda održano u Banjaluci.

kvs leotar banjaluka

Oni su osvojili pet zlatnih, tri srebrne i devet bronzanih medalja.

Od plivača KVS "Leotar", najviše uspjeha su imali Helena Lakić i Uroš Kundačina. Helena je osvojila četiri zlatne i dvije srebrne medalje. Ona je svoju dominaciju u kadetskoj kategoriji potvrdila u disciplinama 50, 100 i 200 metara leđno i na 50 metara prsno, gdje se okitila zlatnim medaljama.

Na 50 metara delfin i 200 metara prsno osvojila je srebrne medalje.

Uroš Kundačina se okitio sa sedam medalja - jednom zlatnom, jednom srebrnom i pet bronzanih. Postao je omladinski prvak RS na 200 metara prsno, a u ovoj disciplini je osvojio i bronzanu medalju u apsolutnoj kategoriji. Pored odličnog nastupa na 200 metara prsno, Uroš je osvojio srebro na 100 metara prsno i bronzane medalje na 50 metara prsno, 200 i 400 metara mješovito i 1.500 metara slobodno.

Maja Špirto (2003) je osvojila dvije bronzane medalje na 100 i 400 metara slobodno, Teodora Kraljević (2005) se okitila bronzom na 800 metara slobodno, dok je Kristina Piljević (2003) osvojila bronzanu medalju na 200 metara prsno.

KVS "Leotar" je na ovogodišnjem prvenstvu Republike Srpske po statistici medalja zauzeo četvrto mjesto.

Po Fina bodovima, u apsolutnoj kategoriji plivači KVS Leotar su zauzeli četvrto mjesto.

Na takmičenju je učestvovalo 188 plivača iz osam klubova iz Republike Srpske.