Plivači Plivačkog vaterpolo kluba /PVK/ "Leotar" osvojili su 40 medalja na Zimskom republičkom prvenstvu, koje održano u Banjaluci u organizaciji Plivačkog saveza Republike Srpske.

pvk leotar zimsko prvenstvo

Trebinjci su osvojili šest zlatnih, 13 srebrnih i 21 bronzanu medalju, a posebno su se istakli u kategoriji pionira, gdje su osvojili pehar za treće mjesto.

Miloš Ćeranić, u disciplini 50 metara leđno, postao je prvaka Republike Srpske u kategoriji pionira, a Nevena Kurtović je u katagoriji pionira postala nova prvakinja RS u disciplini 100 metara slobodno.

Muška štafeta 4x100 metara mješovito, u kategoriji pionira, postala je novi prvak Republike Srpske. Štafetua je bila u sastavu Miloš Ćeranic, Stevan Zirojević, Vuk Varaga i Luka Petrović.

Srebrne medalje osvojili su: Helena Jovanović u disciplinama 100 i 200 metara delfin, Stevan Zirojević u disciplini 100 metara prsno, 4x200 metara slobodno i 4x100 metara slobodno, Filip Jokanović u disciplinama 50 i 100 metara leđno, Vuk Varaga u disciplinama 4x100 i 4x200 metara slobodno, Miloš Ćeranić u disciplinama 4x100 i 4x200 metara slobodno, Miljan Milidragović u disciplini 4x200 metara slobodno i Gojko Janković u disciplini 4x100 metara slobodno.

Bronzane medalje osvojili su: Helena Jovanović u disciplinama 50 metara leđno, 200 metara leđno i 50 metara delfin, Nevena Kurtović u disciplinama 400 metara slobodno, 100 i 200 metara prsno, Stevan Zirojević u disciplinama 50 i 200 metara prsno, Filip Jokanović u disciplini 800 metara slobodno, Veljko Jovanović u disciplini 100 metara leđno, Vuk Varaga u disciplinama 50 i 100 metara leđno, Miloš Ćeranić u disciplini 400 metara mješovito, Lara Pujić u disciplini 4x50 metara slobodno, 100 metara delfin i u disciplini 200 metara prsno, Lidija Bajčetić u disciplini 4x50 metara slobodno, Jelena Jovanović u disciplini 4x50 metara slobodno, Sara Ratković u disciplini 4x50 metara slobodno, Nikola Telebak u disciplinama 50 i 200 metara leđno.