U 18. kolu Prve lige Republike Srpske u košarci, KK "Leotar" je u Laktašima savladao domaći KK "Student Igokea" rezultatom 72:87 (18:18, 21:22, 12:23, 21:24).

Selfi iz svlacionice u Laktasima

Sa teškog gostovanja Trebinjci se vraćaju uzdignuta čela jer su porazili osvajača Kupa Republike Srpske na njegovom terenu.

Susret je počeo u izjednačenoj borbi, tako da nijedna ekipa nije uspjela da dođe do veće razlike. Prva četvrtina završena je rezultatom 18:18, a drugih deset minuta gosti su dobili minimalnom razlikom tako da se na odmor otišlo sa 39:40.

Drugo poluvrijeme momci Dražena Šegrta zaigrali su mnogo bolje tako da su od rezultata 43:46 u 24. minutu za tri minuta napravili seriju 2:11 i stigli do rezultata 45:57.

U zadnju četvrtinu ušlo se sa rezultatom 49:63 i tu razliku gosti su održavali sve do kraja utakmice kada je bila i najveća prednost - 40. sekundi do kraja utakmice 70:87.

Ipak nakon 40. minuta na semaforu je pisalo 72:87.

U redovima poražene ekipe istakao se Ilić koji je imao dab-dabl učinak i to 23 koša i 10 skokova, a u redovima gostiju ravnomjerno su raspoređeni koševi tako da šest igrača ima dvocifreni koš učinak, a najviše Lužajić 16 koševa.

U sljedećem kolu u Trebinje dolazi KK "Prijedor".

KK "Student Igokea": Malešev ić 2, Ilić 23, Živković 12, L Vuković 5, Nikolić 14, Damjanović 4, Savić 4, Blesić, Lakić, Obradović, Čečavac 4, Cvetić 4. Trener: Žarko Milaković.

KK "Leotar": Lužajić 16, Raičević 13, Radmilović 13, Milešić 11, Milidragović 2, Marić 12, Zelenović, Milanović, Kraljević, Tunguz 12, Prstojević, Fimić 8. Trener: Dražen Šegrt.