U zaostaloj utakmici 15. kola Prve lige Republike Srpske, KK "Leotar" je pobijedio u Trebinju OKK "Slavija 1996" iz Istočnog Sarajeva rezultatom 99:66 (32:10, 26:22, 29:15, 12:19).

kk leotar

Trebinjci su večeras prikazali dobru igru i uvjerili sve skeptike da su zadnjih deset dana od poraza u Sokocu naporno trenirali i da je nedavni poraz bio samo loš dan.

Od početka utakmice su igrači Dražena Šegrta ušli ambiciozno i agresivno i nijedna lopta za njih nije bila izgubljena. Na samom početku je bilo 10:0 i svoj prvi koš gosti su postigli tek u petom minutu.

Nakon prvih deset minuta bilo je 32:10. U drugoj četvrtini nastavila se dobra igra i na odmor se otišlo sa prednošću domaćina od 26 koševa razlike - 58:32.

Drugo poluvrijeme nastavljeno je u istom ritmu. Bilo je atraktivnih akcija, zakucavanje Radmilovića i dosta mkoševa iz kontre. U posljednjih deset minuta ušlo se rezultatom 87:47.

Gosti su dobili ovu četvrtinu 12:19 i uspjeli da u ublaže poraz tako da je konačan rezultat 99:66.

U pobjedničkoj ekipi svi igrači su imali minutažu, a pet igrača imalo je dvocifreni koš učinak - Lužajić 19, Raičeviž 17, Fimić i Milidragović 13 i Radmilović 12 koševa, a u redovima gostiju bolji od ostalih bio je Negovanović sa 14 postignutih koševa.

"Od prvog minuta moji momci nisu kalkulisali i pokazali su pravo lice, a u zadnjih deset dana imali smo male mini pripreme za ovaj meč", naglasio je Šegrt.

U subotu košarkaši Leotar gostuju u Foči gdje će odigrati utakmicu protiv kk "Sutjeske".

KK "Leotar": Kraljev ić 4, Raičević 17, Lužajić 19, Tunguz 3, Vuković 2, Zelenović, Milešić 6, Radmilović 12, Marić 8, Milidragović 13, Fimić 13, Runjevac 2. Trener: Dražen Šegrt.

OKK "Slavija 1996": Sušić 3, Negovanović 14, Kojić 12, Avlijaš, Milošević, Macan 4, Perović 12, L. Damjanović 2, N. Damjanović 7, Simanić 10, Krunić, Biberdžić 2. Trener: Goran Šehovac.