Za izgradnju tri nove ulice iz gradskog budžeta biće izdvojeno više od milion KM, što predstavlja nastavak velikog investicionog ciklusa koji je u našem gradu započeo prošle godine.

ulica bingo trebinje

Poslije dugog niza godina, gradiće se, a ne rekonstruisati, ulice. Ovoga puta, kažu nadležni, novac će biti utrošen u tri nove moderne saobraćajnice, od čega dvije u nekadašnjoj kasarni "Vojvoda Luka Vukalović".

Sa obje strane trogavčkog centra "Bingo", odnosno uz budući vatrogasni dom i uz posjeću autobusku stanicu, gradiće se ulice koje će taj dio grada spojiti sa stambeno-poslovnim kompleksom "Luč". Na ovaj način, pojašnjavaju nadležni, budućim investitorima će se omogućiti adekvatna putna infrastruktura, koju prati komunalna.

Treća ulica gradiće se u Industrijskoj zoni Volujac.

Uz ovaj milionski projekat u toku je i realizacija više građevinskih projekata poput izgradnje modernog vatrogasnog doma čija je vrijednost veća od milion KM, rekonstrukcije Gradskog parka, popločavanja Starog grada, a u narednim mjesecima biće pokrenuto ukupno oko 30 velikih investicija koje se finansiraju iz gradskog budžeta, odnosno uz pomoć javnih preduzeća, Vlade RS i donatora.

Tako se u ovoj godini očekuje realizacija i izgradnje objekta gradske tržnice, modernog atletskog stadiona, palate pravde, prešistača otpadnih voda, novog parkinga uz gradsku kapelu u Podgljivlju, kružnog toka kod Doma penzionera, te dovršetak radova na istočnoj obilaznici od Gučine do Mokrih Dolova i druge faze vodosnabdijevanja.

Radiće se i na sistemu navodnjava Trebinjskog i Mokrog polja, te Zubačkog platoa, Moska i Mrkonjića, a vodu će dobiti i Bogdanića do. Rekonstruisaće se i poslovni centar "Tini" - objekat bivšeg Novoteksa na Tini, dok će desetak novih fasada u užem centru grada dobiti novi izgled.

Privodi se kraju i izrada projektne dokumentacije za veliku obilaznicu od Aleksine Međe do Banjevaca čija je vrijednost oko 30 miliona KM.

Prva faza radova na izgradnji zatvorenog bazena, kojom će se staviti u primarnu funkciju, biće završena prije roka (septembar 2018.), a nastavljaju se i radovi na rekonstrukciji Bolnice čija je vrijednost višemilionska.

Samo iz gradskog budžeta za kapitalne projekte je izdvojeno 6,3 miliona KM, dok su izdvajanja Vlade RS i javnih preduzeća u iznosu od nekoliko desetina miliona KM.