U 14. kolu Prve lige Republike Srpske u košarci, KK "Leotar" je doživio prvi ovosezonski poraz. U Sokocu je istoimena ekipa pobijedila rezultatom 79:72 ( 12:20, 19:16, 28:21, 20:15).

kosarka

Leotar je dobro počeo utakmicu i prvu četvrtinu dobio u svoju korist rezultatom 12:20. U drugih deset minuta gosti su nastavili sa dobrom igrom i u 13. minutu bilo je 12 koševa razlike - 12:24, ali se na odmor otišlo sa 31:36.

U drugom poluvremenu domaćini su se počeli približavati gostima i šest sekundi prije kraja treće četvrtine Okiljević je iz dva slobodna bacanja doveo Sokolac u vođstvo 59:57 i tim rezultatom se ušlo u zadnju četvrtinu.

U posljednjih deset minuta rezultat je u 34. minutu bio 63:62, ali pet minuta kasnije već je bilo 73:64. Tu se već i vidio prvi poraz Trebinjaca za konačnu pobjedu Sokočana sa 79:72.

U sljdećem kolu u Trebinje dolazi OKK "Slavija 1996"iz Istočnog Sarajeva.

KK "Sokolac": Pečenica 21, Radović 7, Okiljević 29, Jovović2, Ašanin 5, Pajić 11, Đerić 4, Planinčić, Salić, Pavlovi, Krajišnik, Koprivica. Trener: I. Krsmanović.

KK "Leotar": Lužajić 6, Marić 2, Raičević 22, Radmilović 18, Milidragović 9, Milešić 5, Vuković 6, Zelenović 2, Tunguz 2, Bokić, Kraljević, Gobović. Trener: D. Šegrt.