U trećoj utakmici juniorskog turnira u odbojci, ŽOK "Leotar" je pobijedio OK "Ljubinje" rezultatom 3:2 u setovima (25:27, 25:23, 25:22, 14:25, 15:9), čime su se plasirale među 12 najboljih juniorskih ekipa u Republici Srpskoj.

zok leotar juniorska liga

U utakmici punoj preokreta i neizvjesnosti, ŽOK “Leotar” je ostvario pobjedu koja je mogla biti i ubjedljivija, s obzirom na to da su u prvom setu nisu iskoristili set loptu pri rezultatu 24:23, a  čega su dobili dva naredna seta.

Ipak, iskusnija ekipa iz Ljubinja se nije predavala do samog kraja. Odbojašice Leotara su se borile za svaku loptu kao da je odlučujuća, osim manjeg pada u četvrtom setu.

Treba odati priznanje svakoj igračici, jer su svih 12 dale maksimalan doprinos u obje utakmice. Ovaj rezultat posebno dobija na značaju jer su ga ostvarile kadetkinje, odbojkašice 2001. godište i mlađe, izuzev jedne igračice koja je 2000. godište.

Ekipa iz Ljubinja u svom sastavu ima iskusnije igračice, koje već nekoliko godina igraju Prvu ligu RS.

Na ovom turniru učestvovao je OOK "Leotar".

Ljubinje je pobijedilo OOK "Leotar" sa 3:0, a identičar rezultat je zabilježio i ŽOK "Leotar".