U 10. kolu Prve lige Republike Srpske, KK "Leotar" je porazio u Višegradu domaću KK "Varda HE" rezultatom 66:86 (17:19, 11:16, 22:34, 16:17) i na taj način održao seriju od deset uzastopnih pobjeda.

kk leotar dubrovnik

Prva četvrtina protekla je u neizvjesnosti i završena je vođstvom gostiju od dva koša - 17:19, da bi se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 28:35.

U trećoj četvrtini Leo je preokrenuo rezultat i ovaj period je dobio sa 12 koševa razlike 22:34, te je u posljednjih deset minuta ušao sa prednošću od deset koševa. U posljednjoj četvrtini gosti su održali prednost za konačnih 66:86.

U redovima domaćih Sudžum sa 27 i Stanimirović sa 12 koševa bili su najbolji pojedinci, a u redovima gostiju Raičevič i Radmilovič po 16 koševa, ali je Radmilovič imao i 12 skokova.

Treba istaći potpunu prevlast u skokovima gdje je domaćin imao 23, a gosti duplo više 46.

U sljedećem kolu je derbi prvog dijela prvenstva kada u Trebinje dolazi KK "Borac" iz Banjaluke.

KK "Varda HE": Frganja 9 Bodiroga 7, Nešković 7, Sudžum 27, Stanimirović 12, Stančić, Javorac, Mutapčić, Rosić 4, Tubić, Tasić, Pajović. Trener: I. Vidaković.

KK "Leotar": Raičević 16, Radmilović 16, Milidragović 6, Fimić 7, Šaakotić 14, Gobović, Prstojević, Tunguz 5, Vuković 11, Zelenović, Milešić 11, Milanović. Trener: D. Šegrt.