U 8. kolu Prve lige Republike Srpske za košarkaše KK "Leotar" je nastavio niz pobjeda jer je večeras u Prijedoru savladao KK "Prijedor" rezultatom 73:82 (20:18, 16:21, 16:24, 21:19).

kk leotar dubrovnik

Leotar je prvu četvrtinu izgubio sa dva koša razlike - 20:18, ali je u drugih deset minuta zaigrao mnogo bolje tako da su na odmor otišli sa prednošću gostiju od 36:39.

U trećoj četvrtini igrači Dražena Šegrta nastavili su sa dobrom igrom. Ovaj period riješili su u svoju korist sa osam koševa razlike tako da se u posljednjih deset minuta ušlo sa rezultatom 52:69.

Četvrta četvrtina počela je sigurno za goste koji su osam minuta prije kraja imali najveću prednost 55:71.

U narednih nekoliko minuta domaći su zaprijetili tako da su u 36. minutu došli na minus pet, 70:75. Tada Milidragović pogađa jedno, a nakon njega i Šakotić dva slobodna bacanja i Leo se odlijepio na nedostižnih plus osam.

Do kraja gosti su odradili rutinski za pobjedu od 73:82.

U redovima domaćina bolji od ostalih bili su Stakić sa 30 i Ivetić sa 16 koševa, a kod gostiju Šakotić sa 29, Radmilović sa 13, S. Vuković 11, Milešić 10 koševa, a Milidragović je imao dabl-dabl učinak 11 koševa i 11 skokova.

U sljedećem kolu u Trebinje dolazi OKK "Princip" iz Zvornika.

KK "Prijedor": Stakić 30, Ivetić 16, Bilanović 2, Vujmilović 2, Todorovac 14, Tadić, Pašić, D. Vuković, Rajković 9. Trener: D. Palalić.

KK "Leotar": Raičević 8, S. Vuković 11, Milešić 10, Milidragović 11, Zelenović, Gobović, Prstojević, Radmilović 13, Bokić, Kraljević, Tunguz, Šakotić 29. Trener: D. Šegrt.