Kadeti i pioniri dva gradska kluba OKK „Leotar“ i KK „Leotar“ odigrali su utakmice u 7. kolu Republike Srpske, grupa “Hercegovina-Romanija“ i međusobni rezultat je neriješen.

kadeti i pioniri leotar

U konkurenciji kadeta pobjedu je slavio KK „Leotar“ rezultatom 100:69 (38:27, 18:11, 17:13, 27:18), a pioniri OKK „Leotar“ slavili su nad svojim vršnjacima.

Kadeti KK „Leotar“ od početka utakmice bili su dominantniji na parketu Sportske dvorane „Miloš
Mrdić“, a to se na kraju vidjelo i konačnim rezultatom.

Pobjednici su postigli čak 19 koševa za tri poena prema pet, koliko su postigli njihovi protivnici.

KK „Leotar“: Marić, Runjevac 19, Vujić, Mičeta, Brnjašić, Tadić 16, Lambeta 8, Gurović 15, Grbović 11, Ilić, Prstojević 26, Dučić 5. Trener: Radoslav Ivanković.

OKK „Leotar“: Karanac, Ćuzulan, Andrić, Bukvić., O. Marković 24, Spaić 2, Aleksić 17, Tupanjanin 12, M. Marković 2, Pažin 2, Bojanić 10, Vukašinović. Trener: Goran Bodiroga.

Pioniri OKK „Leotar“ bili su bolji od KK „Leotar“ i osvetili svoje starije drugove sa 110:75.

Utakmica je bila zanimljiva samo tokom prvog poluvremena, a u drugom poluvremenu stvari su došle na
svoje.

Znatno viši igrači trenera Kovačevića povećavali su razliku za krajnji rezultat 110:75.

Najbolji pojedinci u pobjedničkoj ekipi bili su Aleksić 37, Bojanić 31, Marković 19 i Ćuzulan devet koševa, a kod KK „Leotar“ Vujić sa 30, Čukvas 22, Nikolić devet i Mišković sa pet koševa bili su najzapaženiji igrači.

Nakon utakmice trener Kovačević je rekao da su njegovi igrači tek u drugom poluvremenu pokazali svoje
pravo lice iako su igrali bez Milinkovića.

„Ovo je sedma pobjeda i dominantni smo i ove godine, a treba napomenuti da smo prošle godine u ligi Republike Srpske bili drugi, a u Ligi mladih BiH treći“, rekao je Kovačević.