U četvrtom kolu Druge lige Republike Srpske u odbojci, OK “Leotar” je poražen na svom parketu od OK “Velež” iz Nevesinja rezultatom 0:3 (23:25, 18:25, 17:25).

ok leotar

Ovo je prvi poraz OK Leotar koji se do sada nalazio na vodećoj poziciji. Pobjedom u Trebinju gošće su preuzele lidersku poziciju.

Prvi set odlučio je utakmicu. Domaće igračice vodile su sve do dvadesetog poena. Nakon toga gošće su prešle u vođstvo i tu razliku su sačuvale do kraja ovog seta. Nakon ovog izuzetno zanimljivog seta domaće igračice su pale u ritmu i nisu se mogle vratiti u meč.

U narednom kolu igra se gradski derbi OK “Leotar” protiv ŽOK “Leotar”.

OK „Leotar“: Govedarica, Prcović, Čičković, Klimović, Puhalo, Domazet, Slavić, Jovana Zelenković, Dajana Zelenković, Ilić, Ninković, Polić. Trener. Stojan Pavlović.

OK „Velež“: Golijanin, Perović, Žerajić, Kovačević, Vučković, Zubac, Todorović, Šipovac. Trener: P. Nikitović.

Poraz i ŽOK "Leotar"

U Rudom je ŽOK "Leotar" poražen rezultatom 3:1 u setovima od istoimenog odbojkaškog kluba.

Prvi set su igračice iz Trebinja dobile ubjedljivim rezultatom 15:25. U drugom setu su nastavile sa dobrom igrom i imale set loptu pri rezultatu 24:25. Nakon toga sve je krenulo nizbrdo. Prvo je izgubljen ovaj set i domaće igračice su izjednačile na 1:1.

U trećem i četvrtom setu ekipa Rudog je bila bolja, a gošće se nisu mogle vratiti u meč.