U sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" odigrane su utakmice u kadetskoj i pionirskoj konkurenciji u ligi Republike Srpske između dva gradska rivala - KK "Leotar" i OKK "Leotar" i oba kluba su zabilježila po jednu pobjedu.

kk leotar okk leotar derbi

Pioniri OKK "Leotar" pobijedili su svoje vršnjake iz KK "Leotar". Daleko snažniji i viši, nisu imali problema sa svojim vršnjacima, a svoju dominaciju su pokazali u drugom poluvremenu.

Nakon prvih dvadeset minuta bilo je 43:29.

U drugom poluvremenu, kako je vrijeme odmicalo tako se i povećavala razlika u korist igrača Mirka Kvačevića. Krajnji rezultat 114:53 sve govori.

OKK "Leotar": Ćuzulan, Marković 23, M. Ratković, Čeranić 7, Milinković 15, Kralj 1, M. Ratković, Mišeljić 2, Bjelica 1, Bojanić 34, Aleksić 32,. Trener: Mirko Kovačević.

KK "Leotar": Kecojević 2, Mišković, Nikolić 21, Čukvas 5, Milošević 2, Ždralić 12, Andrić, Jokanović, Milić 2, Vulić 9, Lučić. Trener: Petar Đurić.

U konkurenciji kadeta, KK " Leotar" je pobijedio OKK "Leotar" rezultatom 94:63 (24:11, 28:20, 16:17, 26:15),  i na taj način današnje dvoboje podijelili na "bratske dijelove".

Kadeti KK "Leotar" su već na poluvremenu vodili sa 21 košem razlike - 52:31. U trećoj četvrtini ekipa Dejana Bodiroge zaigrala je bolje i ovaj period riješila u svoju korist sa rezultatom 16:17.

Posljednjih deset minuta igrači Radoslava Ivankovića zaigrali su bolje tako da je krajnji rezultat bio 94:63.

KK "Leotar": Marić, Runjevac 15, Vuković, Mičeta, Brnjašić 17, Tadić 5, Lambeta, Gurović 22, Gobović 2, Ilić, Prstojević 26, Dučić 7. Trener: Radoslav Ivanković.

OKK "Leotar": Karanac 4, Ćuzulan, Andrić, Bukvić, O. Marković 13, Spaić 5, M. Marković 3, Tupanjanin 15, Mikić 1, Pažin 8, Bojanić 6, Aleksić 8. Trener: Dejan Bodiroga.