Pripremajući se za početak prvenstva u Prvoj ligi Republike Srpske, KK „Leotar“ je u prijateljskoj utakmici u sportskoj dvorani „Miloš Mrdić“ pobijedio KK „Dubrovnik“ rezultatom 82:61 (23:17, 15:13, 17:20, 27:11).

kk leotar dubrovnik

Viđen je novi Leotar sa dosta novih i mladih igrača. Igrali su svi momci na koje Šegrt računa sem
Šakotića, koji nije ulazio u igru zbog povrede koljena.

U prvoj i drugoj četvrtini vidjela se jedna ravnopravna utakmica jer je nakon prvih deset minuta domaćin vodio sa šest koševa razlike, da bi se na odmor otišlo sa rezultatom 38:30.

Treću četvrtinu dobili su gosti sa tri koša razlike tako da se u zadnjih deset minuta ušlo sa rezultatom
55:50. Gosti su se primakli još bliže domaćinima na 55:53, ali tada igrači trenera Šegrta prave razliku od 20 koševa.

Na kraju utakmice na semaforu je pisalo 82:61.

Na ovoj utakmici vidjelo se šta su igrači radili u proteklih mjesec dana. Rezultat je bio u drugom planu,
ali je važano da se potvrdi da li se dobro radi na treninzima.

„Očekuje nas naredne sedmice uzvratna utakmica u Dubrovniku, a i u Herceg-Novom“, rekao je Šegrt.

Njemu je važan roster na terenu i misli da njegovi momci mogu svakoga dobiti u Trebinju, a u gostima će
biti veoma teško jer su sva putovanja poprilično daleka.

„Nakon osam sati putovanja autobusom nije lako izaći nateren, ali ću sa svojim momcima raditi na pobjedničkom mentalitetu“, zaključio je on.

KK „Leotar“: Fimić 10, Rajičević 13, Kraljević 5, Tunguz 5, Vuković 4, Zelenović 6, Milešić 20, Radmilović 15, Milanović, Milidragović 4, Bokić, Mijanović. Trener: Šegrt.

KK „Dubrovnik“: Koprivica 2, Šeparović 6, Petrović 9, Marković 11, Šojka, Tolj, Stajsuk 2, Vodopija 24, Vujičić 7, Ajduković. Trener: Vreća.