Petrović za TrebinjeLive – Svi će se iznenaditi kad vide koliko je investitora spremno da ulaže u Trebinje

Autor: Božo Morić Foto: TrebinjeLive
TREBINJELIVE 16. 08. 2017. - 16:04h

Svi u Trebinju, ali i u regionu, iznenadiće se kad vide koliko je investitora spremno da ulaže u naš grad i da zajedno sa Gradskom upravom i institucijama Republike Srpske od Trebinja stvaraju lidera u privrednom, infrastrukturnom, turističkom, kulturnom, zdravstvenom i sportskom smislu.

luka-petrovic

Poručio je ovo u razgovoru za TrebinjeLive.info gradonačelnik Luka Petrović, ističući da će u srednjoročni plan investicija, čiji će se nacrt sutra naći pred odbornicima lokalne skupštine, biti uvršteni svi važni projekti koji su vrijedni više od 50.000 KM.

Samo za petogodišnji period – do 2022. godine, koliko predviđa ovaj plan, Trebinje će napredovati u svakom smislu, sa ciljem da realna radna mjesta budu osnova razvoja i da već jednom državni sektor ne bude preokupacija naših sugrađana za njihovo zaposlenje.

Za uspješnu realizaciju plana potrebno je dosta rada i jedinstva – jasan je Petrović, navodeći da su u izradi ovog dokumenta saslušali mišljenja velikog broja stručnjaka ne samo iz Republike Srpske, već iz regiona, pa i Evrope i svijeta.

Sve to podstaklo je da naš grad napokon dobije ovaj važan dokument, kojim će se postaviti jasni ciljevi budućeg razvoja grada i onoga što treba da se uradi u navedenom periodu.

Predviđen je veliki broj važnih projekata, koji mnogima sada izgledaju kao lijepe želje ili plod nečije mašte – kaže Petrović, ali poručuje da će uskoro biti vidljivo da to nisu lijepe želje ni plod nečije mašte, već jasan cilj da Trebinje napokon krene naprijed i postane regionalni lider.

„Zato nam je bitan ovaj plan. Neki će reći ‘pa to je samo plan’, jeste to je plan, koji ćemo ostvariti i za pet godina izaći pred građane i reći šta smo realizovali“, kaže gradonačelnik Trebinja, dodajući da sve investicije u Trebinju imaju podršku predsjednika Milorada Dodika i premijerke Željke Cvijanović.

Predviđeno je da se tokom jedne godine ulaže oko 26 miliona maraka, kako bi se srednjoročni plan investicija realizovao u cjelosti. Zato već sada, pojašnjava Petrović, svi naredni budžeti će biti investicioni, a neće se više događati da budu potrošački kako je to bilo u proteklom periodu.

„Ovo je vrijeme investicija, vrijeme kada mijenjamo Trebinje za bolje naše djece. Gradimo i radimo da se pokoljenja vraćaju i od svog rada žive. To je naš cilj i zajedno ćemo ga ostvariti“, ocjenjuje Petrović u razgovoru za TrebinjeLive.info.

Vremena nema za gubljenje, jer su četiri godine potrošene za svađu, prepiranja i negativne konotacije koje su se svakodnevno slale iz Trebinja, dok su investicije bile minimalne, kategoričan je gradonačelnik.

On navodi da će građani već iduće godine „suditi“ rade li dobro ili ne, ističući da on i njegov tim svakodnevno dobijaju riječi podrške i prijedloge kako da Trebinje postane bolje mjesto za život.

„Nemojte misliti da mi ne raspravljamo o svim idejama koje građani upute. O svakom raspravljamo i dogovoramo se. Veliki broj projekata u srednjoročnom planu je došao od naših sugrađana, ali i prijatelja našeg grada“, poručio je Petrović.

Plan predviđa ukupna ulaganja od oko 129 miliona KM. Pored Gradske uprave, predviđena su značajna ulaganja javnih preduzeća poput Hidroelektrana na Trebišnjici, Elektroprivrede RS, Puteva, Vodovoda, Komunalnog, Elektrohercegovine, Voda Srpske…

Očekuje se i nekoliko velikih donacija. Ipak, za ostvarivanje plana biće potrebna i određena kreditna sredstva koja će obezbijediti Grad, ali će se, za razliku od ranijih godina, ona isključivo ulagati u nove investicije.

Za ulaganja u Trebinje zainteresovano je više investitora iz nekoliko država Evrope i svijeta, o čemu ćemo naknadno da pišemo.

TAGOVI:

Komentari

Vrijeme ce pokazati svoje.
Ima nekih i megalomanskih planova,ali ako uradite 50% od najavljenog,treba vam spomenik podici.
U svakom slucaju treba vam dati podrsku za hrabrost i najavu svega ovoga!

Odgovori

Do sada su sve vlasti svasta najavljivale i uvijek na kraju slagale. Luka, imas priliku da ostanes zapamcen u istoriji, vidjecemo kako – kao gradonacelnik koji je obecano ispunio ili kao tvoji prethodnici – obecavao pa slagao. Imas podrsku naroda da ostvaris ovo prvo. Srecno!

Odgovori

Samo pola uradi iz plana, spomenik na sred Trga ti treba podici. Ne mogu vjerovati da ces ostvariti ovo sto kazes, ali bio bih najsrecniji da me razuvjeris.
PS. Cuvaj se nesposobnih i lijenih saradnika!

Odgovori

Zivi bili pa vidjeli. Ima dobrih ideja…

Odgovori

Треба у сваком случају пружити подршку без ширења песимизма ипак је то наш град наша Република Српска само храбро вредно даће Бог биће добро

Odgovori

Zaista bi trebao početi sa nula priče a delati.To jedino moze biti svrsishodno.Pusti priču.Ne ide ti priča.Ajd uradi nešto da se o tome priča.

Odgovori

Prvo teba puteve napravit ili popravit da investitori i klijenti mogu doć!!!

Odgovori

Bilo bi pozeljno kad se radi intervju ili prilog o Petroviću da umjesto njegove slike,stavite sliku Trebinja ili grb grada .Nekako bi ljepše bilo.

Odgovori

sto da ne vjerujemo predsedsedniku petrovicu.mi smo mlada snazna taentovana ambiciozna republika vrijeme je nas saveznik.2025g nezavisna drzava kao sto je obecao nas voljeni i jedini predsednik drug dodik.

Odgovori

Namjere su vi[e nego dobre, neka se pola ostvari, odlčno.Pun pogodak koji garantuje svjetliju budućnost je ulaganje u proizvodnju, naročito, elektro sektor.

Odgovori

Da, otvoriće još pet šoping centara, kladionica, zabavnih salona i još koju prodavnicu skajnih patika….

Odgovori

Jeste da nije tema, ali gdje su počupane lipe ispred novog hotela? Koga lažete da će se saditi nove kad je čitav plato popločan. Sva vam je priča i obećanja ovakva. Neznam dali vam iko više vjeruje.

Odgovori

A sta je sa 300000 protjeranih kineza…..

Odgovori

eto ja tebi ne vjerujem…lipe nisu posadjene , ali imaju 4 mjesta za iste, posadice se, vjeruj…pogledaj bolje ili menjaj cvike

Odgovori

Sve je to ok. Ali, treba naglasiti da ce se u svim tim fabrikama moci zaposliti samo clanovi SNSD-a. To je zaboravio naglasiti

Odgovori

Isto bi uradile i druge stranke…..

Odgovori

Luka, nemoj rasprodati svu zemlju oko Trebinja jer ce onda trebinjeostati golo I jeftino ko crna gora….

Odgovori

Miljenko naravno,prave patriote i Srbi ovi iz szp ce se zaposliti u Sarajevu.

Odgovori

Treba svi da pomognemo Petrovicu,ovo je nas grad a Luka je ambiciozan i voli TB i RS!sto je najbaznije…

Odgovori

Prodaje maglu bas isto kao Slavko. Obećali su mnogo bar što se tiče Lastve nisu ništa uradili, nisu u stanju poslati komunalce da makar put malo ociste a da ne pričamo o drugim stvarima.

Odgovori

Sve pohvale

Odgovori

Luka odlično radi svoj posao ! Trebinje je imalo sreću da su na vlast došli ljudi kao što su Luka, Miko, Banjak, Marko i treba ih podržati u radu ! Grad je dosta stagnirao i nazadovao jer su nekvalitetni i nekompetentni ljudi vodili glavnu riječ od 1998 do 2016 godine ! Ovo je prva garnitura ljudi koji vrijede i znaju svoj posao i imaju ideju za unapređenje Trebinja ! Realizuje se program iz predizbornog perioda i samo treba imati vremena i strpljenja !

Odgovori

Hajde moj pokretacu navedi konkrentno sta se to realizovalo ako nemislis na presvlacenje puta Trebinje LJubinje e takva je realizacija i rad adminidtracije sto vise pravit sebi reklamu ko bajagi da se nesto radi a masa ljidi koji nesagledavaju dubinu stvari i naznaju pravu istinu nasjedaju na ovakva vijesti.

Odgovori

Vremena i strpljenja?!Ha ha ha ha..

Odgovori

Polako, polako, ali sigurno, niknuce sve što ne obećano.

Odgovori

Luka je do sada uradio sto Slavko nije za 4 godine!ima moju punu podrsku i za ideje i za marljivost i energiju koju ispoljava!

Odgovori

Bravo Gradonačelniče, samo nam treba radnih mjesta da Trebinje procvjeta mladosti. Samo da se zaustavi odliv mladih pametnih i vaspitanih ljudi. !!!!

Odgovori

Pokret hitno da se javis dr Crnogorcic, zenskoj, jer ti nije dobro….produvo ti je blesimetar, treba ti zamijeniti cicifonglice

Odgovori

Nije mi jasan razlog skidanja komentara iako nisu uvtredljivog sadrzaja valjda istina boli pa sponzori portala vas ucjene objavljujte posteno bez pristrasnosti ili ostavite nekom ko ce to da radi kako bog zapovjeda.

Odgovori

Nadam se da je rekonstrukcija puta prema Ljubinju i Stocu ušla u neki plan,bez normalnih puteva džaba sve.

Odgovori
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne i stavove internet portala TrebinjeLive.info. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal TrebinjeLive.info zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja.
Evo zbog čega je TrebinjeLive najčitaniji i najuticajniji portal u gradu!
11.000+
dnevnih
posjeta
350.000+
mjesečnih
čitanja
900.000+
mjesečnih
pregleda stranica
19.400+
fejsbuk
sviđanja