Vandali ne odmaraju – Šetalište uz Trebišnjicu prijetnja po bezbjednost građana

Autor: Božo Morić Foto: TrebinjeLive
TREBINJELIVE 18. 07. 2017. - 23:49h

Šetalište od mosta Iva Andrića do mosta Branilaca Trebinja je u potpunosti devastirano – polomljeni su pločnici, javna rasvjeta i kante za smeće, a nadležni poručuju da više ne mogu da nadomjeste novca koliko vandali mogu da naprave štete.

setaliste trebinje

Na ovom šetalištu uz desnu obalu rijeke Trebišnjice radi svega pet-šest sijalica javne rasvjete, a kante za smeće koje su bile postavljene na ovom lokalitetu završile su u Trebišnjici, dok su zbog čestih legalnih i nelegalnih prekopavanja pločnici na više mjesta polomljeni ili ih uopšte nema.

U nadležnom Odjeljenju za stambeno-komunalne poslove navode da još uvijek nisu nabavili materijal za javnu rasvjetu, te da će čim ga nabave riješiti i ovaj problem.

setaliste trebinje

„U narednom periodu planirana je i sanacija i nivelisanje oštećenih pločnika“, navode u Odjeljenju.

Trebinjci koje smo danas zatekli na ovom šetalištu kažu da je tužno i žalosno što je „grupica lokalnih mangupa“ jača od cijelog sistema i što već godinama unazad lome sve što im se nađe pod nogama.

„Mi smo, svaki dan nas ubjeđuju, turistički grad. Ma nema ni ‘t’ od turističkog. Pa kad bi se ovo desilo u Dubrovniku skočili bi svi živi i ‘mrtvi’. Ali nema naš narod kulturu življenja, a ovdje su i roditelji i cijelo društvo zakazali. Sve se izgubilo u ovom vremenu interneta i brzog života“, navodi jedan stariji Trebinjac.

Problem je i što su sa bandera javne rasvjete pokradeni zaštitni poklopci, zbog čega postoji opravdana bojazan za sve šetače, posebno za naše najmlađe sugrađane.

setaliste trebinje

Sve nedozvoljene radnje, govore nam stanovnici okolnih kuća i zgrada, dešavaju se u noćnim satima, jer policija u ovo vrijeme rijetko kad zalazi.

„Naiđu, udare nogom u banderu, zatim skinu rasvjetnu kuglu i bace je u Trebišnjicu. Vjerujte, to, ponekad, bude zastrašujuće, kaže nam stanovnik koji živi neposredno uz ovo šetalište.

Ništa bolja situacija nije ni na području od sportskih terena Dejana Bodiroge do mosta Braniocima Trebinja – pored bazena u Bregovima.

setaliste trebinje

I na ovom dijelu šetališta je polomljena rasvjeta, pa se noću ne preporučuje šetnja, jer, kako nam je slikovito rekao jedan šetač „ima svakakvih pojava“.

Građani savjetuju da je, pored redovnog održavanja, neophodno pronaći i počinioce, jer samo uz velike kazne po njihovom džepu postoji mogućnost da se spriječe ovakve i slične vandalske akcije po centru grada.

setaliste trebinje setaliste trebinje setaliste trebinje

TAGOVI:

Komentari

Zašto ne postave kamere?

Odgovori

Tereni Dejan Bodiroga!!Sta ce biti sa tim,hoce li kralj Dejo traziti odstetu od grada,crkve,ko li je vec bio nadlezan kad su se pravili tereni.Ko ce za to odgovarati??? Niko ga i ne spominje ove godine.Kakvi smo?!?!?!?!

Odgovori

Hercegovci dokazani beskicmenjaci…pardon ne svi…ljudi moji, pa sta vam to radi sacica djece ? dal ste normalni?? sto se ne digne grad na noge i rijesi problem ? najbolje je, vi popravljajte a oni ce opet da lome i jovo na novo…nema nista bez striktne i brze akcije, razbij huligane pa da prodise grad

Odgovori

Nabiju te Hercegovci na gedoru kad već tražiš i tako generalizuješ ljude. S obzirim da si pun predrasuda, sigurno imaš nekih mentalnih problema. Ovo o čemu se ovde komentariše je problem sa nekim roditeljima i njihovom neodgojenom djecom, a sistem ih ne kažnjava zbog toga. Kakve veze ima jesu li u pitanju Hercegovci, Bosanci ili bilo ko drugi. Huligana i divljaka ima na sve strane i uvjek će ih biti.

Odgovori

Bas,zasto nema kosarkaskog kampa,ove godine?

Odgovori

,,mozda,, momci protestuju sto kamp g.bodiroge nije odradio svoju namjenu.

Odgovori

Zato sto ce tu Pidzula praviti zgradu pa se kamp smisleno ugasio vec ove godine! To je bruka i sramota!

Odgovori

Tako je sacica huligana unistava sve sto im je na dohvat ruke, a policija kaznjava postene gradjane st se ne vezu od tacke A do tacke B. Eno ih svaku noc kod skole i na bazenu, gluvare puse travu piju i ko zna sta jos. Hapsite i po dzepu.

Odgovori

Ma svi ste posteni gradjani nema

Odgovori

Ovih dana razgovaram sa grupom Svedjana koji bi voljeli da dodju u Trebinje. Njihova tri pitanja su:
1. Dali funkcionise zdravstvo u slucaju potrebe?
2. Dali je bezbjedno na gradskim ulicama?
3. Da li je cistoca na normalnom ljudskom nivou?
Ako je odgovor DA na ta tri pitanja onda bismo mogli u vrlo bliskoj buducnosti ocekivati i veci priliv turista iz Svedske koji kako je vec poznato nisu teski na placanju za DOBRO, kog u nasem gradu ima stvarno za pohvalu.

Odgovori

Odavno nisam procitao gluplji komentar .
Budi tu i ne idi ´…Cekaj Svedjane i Svedjanke ….Doci ce sigurno kada im ti javis revolucionarno turisticko „DA“ na sva tri pitanja.

Odgovori

A nije ni tebi lako. Nisi ti kriv sto komentarises ono o cemu nemas pojma.

Šta će Šveđani u gradu iz kojeg do mora treba 3 – 4 sata autom, jesi li im i to rekao. Lakše im je da ujutro uzmu avion za Dubrovnik i navečer se vrate nego da 7 sati dnevno provedu na Ivanici.

Odgovori

Samoproklamovana i samoprozvana grupa „Bregovčana“ gdje je samo par njih nastanjeno u Bregovima koji još sebe nazivaju grobarima GT već duži niz godina teroriše ovaj dio grada prodajom droge, te konzumacijom iste, a nakon dejstva opijata radi ove stvari… Policije naravno nema ni na vidiku jer su u „talu“ s njima… Bruka i sramota!

Odgovori

E bravo konacno neko da ubode u centar. Svugdje tb gt. Okupirali su i iarali osnovnu skolu u bregovima ne kriju se. Ja zvao policiju kada su sarali i nista. Pa jbt sta da radimo. Ima ih 20 ne mogu se tuci sa njima. Haooos. Policajci samo odu da spavaju ne rade nista. Nikada ni jednog jedinog nisam vidio

Odgovori

Onda posle neko dodje i priča o turizmu u Trebinju. Ne može se sa takvim rokaljima drugačije nego javno objavljivanje imena i kazna naknade i to represivna, za narušavanje javnog reda i mira plus novac za rekonstrukciju i to da onaj ko je uhvaćen sve namiri, pa nek se raskusura on posle sa kolegama.

Odgovori

Dobro si sve napisao.Prije 2-3 mjeseca se tip zaletio jednosmjernom ulicom,od kafane Kosic prema naselju Hrupjela.Bogu hvala nista mu nije bilo.Raspalio u zastitnu ogradu,izvalio je iz betona,sada je rupa od ulice do ograde skoro metar.Bila policija,zna se ko je bio,i…… Svaki dan 2 puta pjeske prodjem tuda.Gledam kad cu da propadnem na donji,glavni put za Goricu.Neka bilo ko podigne prijavu protiv doticnog delije.Kad ga debelo „udare“po dzepu za ovu popravku,ima da ide pjeske do kraja zivota!!!

Odgovori

Trebinje je bio miran gradic dok ga ne naselise dosljaci iz Mostara i Sarajeva.

Odgovori

alo starino.moja baba bjese djevojka pa vise nije.gacani bilecani nevesinjci capljinci mostarci i i sarajlije su uzdigle grad u svakom pogledu.smaras vec domace papkare trebinjce nauci redu i lijepom ponasanju ponasanju.

Odgovori

A ja ti kao STARi TREBINJAC kažem da ne s…š puno i ne pravi od Trebonjaca ono što nisu, jer smo mi Trebinjci uvijek bili tolerantni prema bilo kome ko dođe iz neke druge sredine. Ubijeđen sam da su ovo sve uglavnom djeca sa trebinjskim prezimenima. Zašto ne pljuješ i ne prozivaš njihove roditelje koje savršeno boli neka stvar šta im djeca rade.

Odgovori

Mostarci i Sarajlije s,u da prostite, „us*ale“ ovaj grad. Ovo ni jedan trebinjanin ne bi uradio svome gradu!

Odgovori

Trebinje je bio grad, u punom smislu te riječi, sve dok nisu doselili razne sarajlije, mostarci… i nametnuli svoja pravila bezvlašća.

Odgovori

Evo sada su krivi Gačani Bilećani stvarno ste umislili da ste nešto posebno.Trebinje jeposle 2 svjetskog rata izgradio i sve fabrike doveo u Trebinje Čedo Kapor Bilećanina sada ga uljepšava Gačanin g.Drašković.Bili kasaba a sada malo veća

Odgovori

cedo kapor rodjeni trebinjac a cuveni beogradjani momo kapor rodjeni sarajlija.nikakve veze sa bilecom za razliku od pjevaca safet isovica koji je jedini opjevao gavrila principa..

Odgovori

Zadnjih 35 godina djeca iz Bileće Ljubinja Berkovića su rođena u Trebinjupo toj logici oni su Trebinjci ali nisu. Čedo Kapor je porijeklom iz mirlovića kao i Momo Kapor kome je otac sahranken u rodnom selu.

Dejo ceka dy mu se vrnu pare sto je dao za nabavku koza…
Nema para….. nema ni kampa….. pare pojela maca….. pardon macor

Odgovori

Majke mi,evo crvenim se, koliko kretenskih komentara na jednom mjestu. Rodjena sam trebinjka, imam prijatelja iz Capljine, Mostara, Sarajeva, naravno i iz Trebinja… ko prlja ovaj grad, zli jezici ga prljaju, ti isti zli jezici ne vaspitavaju svoje mlade majmune, zato mladi majmuni nabijaju nogom kante za smece, lome rasvjetu, pale kontenjere….mladi mjmuni, meni je njih zao, nisu oni krivi, zli jezici su krivi, oni su ih okotili…mrs u tri lijepe visebsa ivim ko je ko i ko je odakle, gi*no si, ako si go*vno odakle god

Odgovori

Svaka ti čast, upravo si jetijima objasnila ili objasnio suštinu.

Odgovori

To što živite u Trebinju nije samo privilegija, već i obaveza. Nebitno da li ste ovdje rođeni ili ste se odnekud doselili, ali ovo je vaš grad. Dužni ste da o svojoj zemlji i o gradu u kom živite govorite dobro, ali i pravično. Za novac koji ce biti potreban za popravak rasvjete, možda su se mogle kupiti knjige većini trebinjskih prvačića, možda se mogla osvijetliti još neka ulica u Trebinju, možda se moglo ovo ili ono. Odkud ta nesretna negativna energija? Šta je trebalo onoj dvojici nesretnika koji su nasli pored korita Trebisnjice motku od dva tri metra zaostalu od čišćenja korita i njom redom lomili rasvjetu pored rijeke od Banja prema Arslanagiću. Zašto nam se uništavaju godinama mlade sadnice drveća po gradu, zašto se uništava gradski park? Gdje smo to stigli kao porodica, društvo, u kom pravcu obrazujemu mlade generacije. Strašno, prošlo je mnogo više od dvadeset godina od kada su kolone izbjeglica stigle u naš grad. Velika većina i nije zapamtila mjesta iz kojih su došli, djeca tih ljudi su se rodila ovdje i oni su Trebinjci i naše komšije i sugrađani. Ovi što ruše naš grad su banditi bez porodičnog odgoja pa živjeli njihovi pretci i 300 godina u ovom gradu. Spasimo svoj grad svi zajedno. Dosta se uradilo ove godine na uređenju grada i korita Trebišnjice i sada smo došli u situaciju da čim padne mrak nema šetnje ili šetate na svoju odgovornost pored rijeke. Zašto zar smo to zaslužili

Odgovori

Samo naprijed!

Odgovori

Jeste zagovnali.Ko je od ovih posmatrača pozvao 122 i predstavio se svojim imenom pa fino objasnio policiji šta se dešava.E kada se ćuti onda vam se loše piše.Postoji mjesto gdje se sve ovo i organizuje iradi i smišlja?Pa kažite da znamo.

Odgovori

Mostarci su zauzeli sva radna mjesta u Trebinju, pogotovo u javnom sektoru, a trebinjci neka hvataju zjale nezaposleni .
Osuđujem bahato ponašanje i vandalizam po gradu, sve su to naše pare koje su uložene u tu izgradnju bilo ulice , klupe ili objekta.
Trebinjka

Odgovori

Ma sta mostarci,sarajlije….Sta hoces da kazes?Ostalo ti je dupe u Trebinju,nisi ostavila kucni prag.Evo,i ja sam rodjena u Trebinju,zivim ovdje,neradim,pa ne krivim ljude koji su sa dvije kese napustili sve sto su imali.Sramota me sta pricas.Ako mislis da je super biti izbjeglica,nije ti ni sad kasno.Uzmi torbu pa u kolonu sa emigrantima iz Sirije,neka ti oni kazu kako je u kampovima.Od ovakvih idiota se postidi svaki covjek,bio trebinjac,bilecanin….. Jesi li cula da nevesinjci ovako govore o njihovim sugradjanima koji su dosli iz Mostara.Kazu,voda i vatra su najvece zlo,ali neeee,pogani jezik je jos gori.Izvinite svi kojima u licnoj karti ne pise Trebinje

Odgovori

Nije samo ovo ruglo u Bregovima… ruglo je i ono ispred skole i na bazenu, a ti isti ovo i prave od grada :)

Odgovori

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne i stavove internet portala TrebinjeLive.info. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal TrebinjeLive.info zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja.
Evo zbog čega je TrebinjeLive najčitaniji i najuticajniji portal u gradu!
8.500+
dnevnih
posjeta
265.000+
mjesečnih
čitanja
620.000+
mjesečnih
pregleda stranica
18.500+
fejsbuk
sviđanja