Članovi Plivačkog vaterpolo kluba /PVK/ "Leotar" zauzeli su ekipno prvo mjesto i osvojili su 22 medalje među 316 takmičara na XIV Međunarodnom plivačkom mitingu „Aqua 235" u Jagodini.

Pvk leotar jagodina

Trebinjci su osvojili tri zlatne, deset srebrnih i devet bronzanih medalja.

Zlatne medalje su osvojili: Nikola Lješković u disciplini 50 metara leđno, Vidak Šarenac u disciplini 200 metara slobodno i Stevan Zirojević u disciplini 100 metara prsno.

Srebrne medalje su osvojili: Stevan Zirojević u disciplini 50 metara prsno, Miloš Ćeranić u disciplini 50 metara delfin, Matija Ratković u disciplini 200 metara slobodno, Sanja Krivoglav u disciplini 200 metara slobodno, Dušan Mirdinja u disciplini 200 metara slobodno, Nikola Lješković u disciplini 100 metara leđno, Filip Jokanović u disciplini 100 metara leđno, Gojko Janković u disciplini 100 metara prsno, Balša Šarenac u disciplini 100 metara prsno i Mina Vučurević u disciplini 100 metara prsno.

Bronzane medalje su osvojili: Miloš Ćeranić u disciplini 50 metara slobodno, Sara Ratković u disciplini 50 metara slobodno, Milan Bajčetić u disciplini 50 metara prsno, Balša Šarenac u disciplini 50 metara prsno, Veljko Jovanović u disciplini 50 metara leđno, Helena Jovanović u disciplini 100 metara leđno, Luka Petrović u disciplini 100 metara prsno i Vidak Šarenac u disciplini 100 metara prsno.

Trebinjski klub predstavljalo je 40 takmičara.

Na mitingu je učestvovalo 20 klubova iz Srbije, Makedonije Republike Srpske.

"Naša djeca osvojivši prvo mjesto u ekipnom plasmanu dokazali su da je kvalitetan rad u klubu donio ovaj sjajan rezultat", istakao je predsjednik kluba Zoran Čučković.