U konkurenciji od 250 takmičara iz 45 klubova, članovi Džudo kluba "Leotar" na prvenstvu koje je proteklog vikenda održano u Bihaću, osvojili su šest medalja, dvije zlatne, jednu srebrnu i tri bronzane.

dzudisti leotara bihac

Džudisti Leotara Nikola Kapor u kategoriji do 100 kilograma i Stefan Milojević do 50 kilograma osvojili su titule državnog juniorskog prvaka.

Srebrnu medalju osvojila je Marija Marković u konkurenciji starijih pionirki u kategoriji preko 63 kilograma, dok su se bronzanim medaljama okitili stariji pionir Nikola Striković u kategoriji do 46, odnosno juniori Uroš Ninić i Božidar Vučurević u kategorijama do 60 odnosno do 73 kilograma.

Osvajači zlatnih i srebrnih medalja ostvarili su plasmane na balkanska prvenstva koja se održavaju tokom ljeta u Bugarskoj i Grčkoj.