BRAVO, TREBINJCI – Gaćinović ukrasio pobjedu Srbije protiv Gruzije, odlična igra Gudelja

Izvor: blic.rs Foto: blic.rs
TREBINJELIVE 24. 03. 2017. - 20:31h

Fudbalska reprezentacija Srbije preokretom je savladala selekciju Gruzije na gostovanju sa 3:1, u petom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine. Poklonom je poveo domaćin na startu, ali su pobjedu „orlovima“ donijeli fantastični Tadić (gol i dvije asistencije), Mitrović i debitant Gaćinović.

gacinovic-srbija-bugarska

Već u šestom minutu. Kolarov je vratio kratku loptu Stojkoviću, Kačarava je bio brži i digao stadion na noge. Veliku većinu od neopisive radosti, preostale je uhvatila muka – 1:0.

Tadić je proigrao Kostića, koji je oboren u šesnaestercu golmana Lorije, u 44. minutu. Pred odlazak na predah odgovornost je preuzeo Tadić i sa penala poslao loptu u mrežu – 1:1.

U 64. minutu Tadić je prihvatio „poklon“, proslijedio loptu Mitroviću, a naš golgeter sa ivice kaznenog prostora majstorskim udarcem u desni ugao savladao Loriju – 1:2.

Selektor Slavoljub Muslin je do kraja riješio da igra bez klasičnog špica, mjesto Mitrogola zauzeo je Gudelj, a priliku da debituje dobio je Mijat Gaćinović umjesto Kostića i prvi nastup u nacionalnom timu nije mogao bolje da kruniše.

Tadić mu je fantastično servirao loptu četiri minuta prije kraja i fudbaler Ajntrahta iz Frankfurta je hladnokrvno pogodio mrežu za prvjenac, konačnih 1:3 i ovjeru trijumfa.