GENERALKA PRED PRVENSTVO – Rukometaši Leotara odigrali neriješeno protiv Partizana

Autor: Ž.K./TrebinjeLive Foto: TrebinjeLive
TREBINJELIVE 01. 03. 2017. - 8:32h

U generalnoj probi pred nastavak prvenstva u Prvoj ligi Republike Srpske, rukometaši „Leotara“ su u Sportskoj dvorani „Miloš Mrdić“ odigrali neriješeno 27:27 (13:12) sa ekipom RK „Partizan“ iz Tivta.

rk leotar partizan

Ova utakmica bila je veoma interesantna i uzbudljiva tokom svih 60 minuta.

U sinoćnom meču protivnici su se tokom prvog poluvremena smjenjivali u vođstvu. Ipak, na odmor otišlo sa prednošću Trebinjaca 13:12.

U drugih 30 minuta gosti su ušli dosta odlučnije i to se odrazilo i na parketu. Prvo dolaze do izjednačenja, a nakon toga i u vođstvo u 39. minutu. Tivćani do najveće razlike dolaze u 48. minutu, kada je na semaforu pisalo 19:23.

Samo tri minuta do kraja meča gosti imaju prednost 23:26, ali domaćini stižu do izjednačenja preko Ninkovića dvadesetak sekundi pred kraj utakmice – 27:27.

Remi je i najrealniji rezultat ove prijateljske utakmice, jer su obje ekipe imale i dobrih i loših trenutaka na parketu.

Gosti kažu da iz Trebinja odlaze zadovoljni jer su pred nastavak njihovog prvenstva imali jakog rivala u ekipi Leotara.

Trener Leotara Dragiša Koraćević kaže da je zadovoljan igrom svojih igrača, kao da je neriješen rezultat na kraju utakmice bio zbog nekoliko promašenih zicera.

„Bili smo u zaostatku od četiri gola, ali me raduje da su moji igrači pokazali odlučnost, snagu i podigli se kad je bilo najteže“, rekao je Koraćević.

RK „Leotar“: Savović, Budović, Draganić 9, Komnenović, Bojović, Pervan 2, Kolovrat, Milojević 5, Tasovac, Spaić, Kapor, Ninković 6, Inić, Tabaković 2, Uljarević 3. Trener: Dragiša Koraćević.

RK „Partizan“: Kaluđerović, Čupara 10, Samardžić 2, Vučković, Miketić 1, Perović 2, Blečić 4, Čule, Drašković, Radulović, Međedović 1, Drakulović 2 5, Vrdoljak. Trener: Dejan Stjepčević.