Košarkaši "Svislajon Leotara" pobijedili su večeras u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" u Trebinju ekipu "Građanskog" iz Bijeljine rezultatom 83:59.

leotar-sloboda

Trebinjci su od samog početka utakmice nametnuli svoj tempo igre i bili su odlični i u napadu i u odbrani, što im je na kraju i donijelo  dva nova boda u Ligi 10.

U prvoj četvrtini rezultat je bio 16:11. Dobra igra domaćih igrača nastavljena je i u drugoj četvrtini, koja je završila rezultatom 28:16. Na pauzu se otišlo pri rezultatu 44:27.

Trebinjci su i u naredne dvije četvrtine pokazali dominaciju pod obručem. Dobra igra izabranika Radoslava Ivankovića donijela im je pobjedu u trećoj četvrtini od 18:15, a rezultatsku prednost zadržali su i u posljednjih deset minuta.

Na kraju, zaslužena pobjeda, a na semaforu je stajalo 83:59.

Trener Ivankovićje tokom utakmice dao priliku i mlađim igračima, a na terenu nije bilo Fekete.

Najefikasniji u redovima Leotara bio je Aleksić sa 17 poena, dok je kod gostiju bolji od ostalih bio Negovanović sa 19 poena.

KK "Svislajon Leotar": Kovačević, Stevanović, Aleksić, Pelkić, Mijović, Ignjatić, Lužaić, Radmilović, Radović, Fekete, Niković, Milanović.

KK "Građanski": Vlačić, Vuković, Milošević, Marković, Perić, Milešić, Marojević, Vasilić, Negovanović, Simić, Svitlica.