U finalu Kupa Republike Srpske KK "Svislajon Leotar" poražen je večeras u Mrkonjić Gradu, poslije uzbudljive završnice, od ekipe KK "Mladost", rezultatom 71:70 ( 18:20, 18:10, 19:23, 16:17).

kk leotar

Igrači Leotar mogu da žale što je propuštena prilika da osvoje trofej najmasovnijeg košarkaškog takmičenja u Republici Srpskoj.

Igrači Leotara dobro su otvorili utakmicu, jer su tokom prve četvrtine većinom bili u minimalnom vođstvu.

Domaći su ih stizali i u desetom minutu najveća prednost bila je pet koševa za Leotar 15:20, ali su u zadnjim trenucima domaći smanjili na 18:20 i sa tim rezultatom se ušlo u drugu četvrtinu.

U narednih deset minuta igrači Mladosti su daleko bolje odigrali, tako da u 16. minutu dolaze do izjednačenja, a već u sljedećem dolaze u vođstvo 32:30. Do kraja poluvremena postižu još četiri koša i na odmor se otišlo pri rezultatu 36:30.

U trećoj četvrtini, u 25, minutu Trebinjci dolaze u vođstvo 41:42, ali su opet domaćini zaigrali bolje i ponovo preokrenuli rezultat u svoju prednost - 53:47.

Do kraja ove četvrtine viđenaje bolja igra gostiju koji smanjuju rezultat na 55:53.

U zposljednjih deset minuta viđena je prava košarkaška drama. Košem Pelkića minut prije kraja Leotar dolazi u vođstvo 70:69, ali je Aleksić, dvadeset dvije sekunde prije kraja, domaćine doveo u vođstvo 71:70.

Tada trener Leotara Radoslav Ivanković traži tajm-aut, ali Trebinjci nisu iskoristili zadnji napad tako da je pehar ostao u Mrkonjić Gradu.

Igračima Leotara čestitke na borbenosti, a treba istaći da su na ovoj utakmici igrali bez Stefana Fekete.

KK "Mladost": Đ.Aleksić 9, Šutulović 6, Ljuboja, Milošević 10, Kljajić , Ivetić 10, Jotić, Srdić, Nišavić 13, Stanojević 8, Patković 10, Marković 5. Trener: Goran Sladojević.

KK "Svislajon Leotar": Kovačević, Stevanović 5, V. Aleksić 14, Pelkić 14, Mijović 10, Zelenović, Lužaić 9, Radmilović 6, Radović 6, Ninković 9, Milanović. Trener: Dragoslav Ivanković.